BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” Yarışması Gönülleri Fethetti

     Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında her yıl düzenlenen “Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması “İl Finali” Karesi AVM’de gerçekleştirildi. 
"Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma”  Yarışması Gönülleri Fethetti

   16 Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katıldığı yarışma programına, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Haydar Aydın, Balıkesir Müftü Vekili Ramazan Topcan, Din Öğretimi Biriminden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, İl Karesi İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Keskin, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

   Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Ahmet Bekdüz, açılış konuşmasında yarışma hakkında bilgi verdi ve öğrencilere başarılar diledi.

KUR’AN-I KERİMLE MEŞGUL OLMANIN HER TÜRLÜSÜ İBADET

   İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Haydar Aydın da yarışmanın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Kur’an-ı Kerimle meşgul olmanın her türlüsünün ibadet olduğunu  ifade ederek, yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi ve velileri tebrik etti.

YÜZ YILLIK ÇINAR

   İmam Hatiplerin tarihi sürecini anlatan "Yüz Yıllık Çınar"  adlı sinevizyon gösterisinin ardından, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı "Hutbe Okuma ve Arapça Şiir Okuma" il birincisi Balıkesir AİHL öğrencisi M. Bilal Dönmez´ in okuduğu "Kırk Yaşındasın" naatı esnasında duygulu ve coşkulu anlar yaşandı.

     “Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması neticesinde ilk 3’e girmeyi hak eden başarılı öğrenciler belirlendi.

     Karesi- Balıkesir AİHL öğrencisi Hasan Kağan Deniz – BİRİNCİ

     Dursunbey AİHL öğrencisi İsmail Bilgiç - İKİNCİ

     Susurluk AİHL öğrencisi Serhat Keskin - ÜÇÜNCÜ


HEPİMİZ MİNNET BORÇLUYUZ…

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı törende yaptığı konuşmasında, "Kolay bir yarışma değildi bu. Bu kardeşlerimize hepimiz minnet borçluyuz. Bu cesareti gösteren gençlerimizi tebrik ediyorum. Bu tür organizasyonları hep birlikte desteklemeliyiz. Gençlerimizi teşvik etmeliyiz. Üzerimize düşen her şeyi yapacağımızın sözünü vermek istiyorum. Sevgili gençler okullarınıza döndüğünüz de okul arkadaşlarınıza bu yarışmanın zevkini, buradaki güzellikleri anlatın. Onların da katılımını sağlayın. Yüce kitabımız Kur´an-ı Kerim´e olan ilgi ve alakanın artması noktasında dikkatlerini bir kez daha çekmiş olun. Bugün bizim için bir gurur günüdür. Bu vesileyle öğretmenlerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum." dedi.

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

   “Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma”  yarışması Balıkesir İl Finali sonucunda dereceye giren öğrenciler, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz  tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

BÖLGE YARIŞMASINDA İLİMİZİ TEMSİL EDECEK

   Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, “Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışmasına katılan ve derece alan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. 8 Nisan 2017 Cumartesi günü Uşak ilinde on ilin il birincilerinin katılacağı “Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması bölge finalinde ilimizi temsil edecek olan il birincimiz Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hasan Kağan Deniz’e başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

 

02-03-2017  02-03-2017

02-03-2017  02-03-2017

02-03-2017  02-03-2017

02-03-2017  02-03-2017

02-03-2017  02-03-2017

02-03-2017  02-03-2017

02-03-2017  02-03-2017

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.