BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Rengarenk Projesi” ile Okullarımız Renkleniyor

       Müdürlüğümüz AR-GE Birimi ve Balıkesir Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Toplum Gönüllüleri Topluluğu, (BALTOG) 2 yıldır ortaklaşa yürüttüğü “Rengarenk Projesi” kapsamında İvrindi Büyükfındık İlkokulu ve Büyükfındık Ortaokulu’nda BALTOG üyesi 52 gönüllünün yanı sıra Büyükfındık Köyü İlkokulu ve Büyükfındık Köyü Ortaokulu’ndan 90 öğrenci ve köy halkından 40 katılımcının da iştirak ettiği etkinlik 2-3 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenledi. 
“Rengarenk Projesi” ile Okullarımız Renkleniyor

      “Rengarenk Projesi” kapsamında düzenlenen etkinlikte ilk olarak Büyükfındık Köyü İlkokulu binasında yenileme çalışmaları gerçekleştirildi. Daha sonra gönüllüler çocuklarla birlikte atölye çalışmaları kapsamında origami, bileklik, ritim, boyama, geri dönüşüm çalışmaları yaptı.

      Okul bahçesine fıstık çamı fidanı dikimi gerçekleştirilen ve uçurtma şenliği ile son bulan etkinlik, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İvrindi Belediyesi ve Balıkesir yerel esnafının destekleriyle gerçekleşti.

"RENGARENK" PROJESİ KAPSAMINDA YAPILAN ETKİNLİKLER VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI

  1. Fidan Dikimi: 30 Adet fıstık çamı fidanı çocuklar ile birlikte okul bahçesine dikildi. Fidan dikiminin nasıl yapılacağı gösterildi. Çocukların adına grup isimleri fidanlara verildi. Nasıl ve ne zaman sulanmalı anlatıldı.
  2. Uçurtma Şenliği: Tüm öğrenciler ile birlikte uçurtma uçurulup eğlenildi.
  3. Origami Atölyesi: Kağıt katlama sanatının incelikleri gösterildi ve Turna kuşu hikayesi anlatılarak turna kuşu yaptırıldı.
  4. Boyama Atölyesi: Öncelikli olarak ana sınıfı ve ilköğretim öğrencilerini kapsayacak şekilde tüm öğrencilerle boyama, patates baskı, ip baskı ve yüz boyama yapıldı.
  5. Ritim Atölyesi: Temel düzeyde müzik ve nota bilgisi gösterilerek eğlenceli şarkılar eşliğinde etkinlik gerçekleştirildi.
  6. Geri Dönüşüm Atölyesi: Tuvalet kağıtı ve peçeteler ile kalemlik yapıldı ve geri dönüşümün neden önemli olduğu aktarıldı.
  7. Bileklik Atölyesi: Çocukların kendilerine yapabilecekleri kolay bileklik modelleri uygulaması yapıldı.

Rengarenk  Rengarenk

Rengarenk  Rengarenk

Rengarenk  Rengarenk

Rengarenk  Rengarenk

Rengarenk  Rengarenk

Rengarenk  Rengarenk

Rengarenk  Rengarenk

Rengarenk  Rengarenk

Rengarenk  Rengarenk

Rengarenk  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.