BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Yaşam İçin Okullarda Bisiklet Kullanımı Teşvik Ediliyor

     Sağlık Bakanlığının bisiklet kullanımının teşvik edilmesi amacıyla ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’  ve  ‘Okullarda Obezite ile Mücadele, Yeterli  ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması’ kapsamında okul alan kriterleri uygun okullara ‘Seçmeli Spor ve Fiziki Etkinlikler Dersi”ni seçen 5.6. ve 7. Sınıf öğrencilerinin kullanması için bisiklet dağıtımı gerçekleştirildi.   
Sağlıklı Yaşam İçin Okullarda Bisiklet Kullanımı Teşvik Ediliyor

PROJE İLE 19 İLÇEMİZDE 100 OKULUMUZA 100 ADET BİSİKLET VE KASK  DAĞITILACAK

       Sağlık Bakanlığınca belirlenen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devri ile okul alan kriterleri uygun okulların  ‘Seçmeli Spor ve Fiziki Etkinlikler Dersi”ni seçen 5.6. ve 7. Sınıf öğrencilerine kullandırılmak üzere 100 bisiklet ve kaskın  dağıtımı Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN,  Vali Yardımcısı Nusret ŞAHİN, Balıkesir Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr.Şakir SAKARYA, İl Jandarma Komutanı Ömer ARIK, İl Emniyet Müdürü Ferudun BOZ, İl Milli Eğitim Müdürü  Yusuf CENGİZ, Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan HOCAOĞLU,  İl Halk Sağlığı Müdürü  Dr. Hakkı ÖZÇOBAN, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla 01.10.2015 Perşembe günü saat 12.00’da İl Halk Sağlığı Merkezi’nde gerçekleştirildi.

HEM TRAFİK KURALLARINA UYUN HEM DE KASKINIZI TAKIN 

       Törende Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN, ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ hakkında bilgi vererek başladığı konuşmalarına, “Buradaki maksat Hükümetimizin 15 yaş ve üzeri nüfusta yeterli fiziksel aktivite yapma oranının artırmadır. Bisiklet alternatif bir ulaşım aracı olarak kullanıldığında ciddi anlamda obeziteyi engellemiş oluyor. Bu durum hem çocuklarımıza mutluluk veriyor hem de çevreci yaşam kalitesine ulaşmasını sağlıyor. Aynı zamanda da Balıkesir nüfus açısından ilk 17 içerisinde yer alıyor. O nedenle de Büyükşehrimizin de hava kirliliğini önleme açısından da büyük bir etkisi olduğunu düşünüyoruz. Umuyoruz ki gençlerimiz için de en iyi katkı sağlayacak. Şehrimize önemli katkı sağlayacak ve özellikle hareketli yaşam kampanyası adına bu kaliteli yaşamı sağlayacak olan ve destek veren başta Sağlık Bakanımıza ve personeline, Halk Sağlığı Müdürümüze ve personeline, Projenin diğer bir ayağı olan Milli Eğitim Bakanımıza ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Konuşmamı bir ikazla bitirmek istiyorum, hem trafik kurallarına uyun hem de kaskınızı takın. Teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” sözlerine yer verdi. 

     Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN’ın konuşmasının ardından Sağlık Bakanlığının ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’  ve  ‘Okullarda Obezite ile Mücadele, Yeterli  ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması’ kapsamında okul alan kriterleri uygun okulların  ‘Seçmeli Spor ve Fiziki Etkinlikler Dersi”ni seçen 5.6. ve 7. Sınıf öğrencilerine kullandırılacak bisikletlerin dağıtımı gerçekleştirildi. 

DEVİR TESLİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

      Daha sonra, Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN’ın öncülüğünde,   İl Halk Sağlığı Müdürü  Dr. Hakkı ÖZÇOBAN, İl Milli Eğitim Müdürü  Yusuf CENGİZ arasında imzalanan ‘Devir Teslim Protokolü’ çerçevesinde 100 adet bisiklet ve kask İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devredildi. Bu devir teslim ile Balıkesir genelinde 19 ilçemizde 100 okulumuza toplam 100 adet bisiklet ve kask dağıtımı yapılacaktır.

 

  

  

  

  

  

  

  

 

 

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.