BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Satrançla Büyüyorum” Projesi Okullarda Uygulanmaya Başladı

          “Satrancın Anasınıflarında Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında okullarda satranç malzemesi dağıtımına başlandı.
“Satrançla Büyüyorum” Projesi Okullarda Uygulanmaya Başladı

     Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Başbakanlık Tanıtım Fonu, Türkiye Satranç Federasyonu ve Satrançla Büyüyorum Kulübü Derneği tarafından ortaklaşa yürütülen proje ilk olarak Balıkesir Nuran Oğuz Anaokulu’nda geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen dağıtım töreni ile okullarda uygulanmaya başladı.

     “Satrançla Büyüyorum” projesinin Nuran Oğuz Anaokulu’nda gerçekleştirilen açılış törene Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN, Karesi Kaymakamı Ahmet ERDOĞDU,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa URAS, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İslam AKTEPE, Daire Amirleri, Hayırsever Nuran Oğuz hanımefendi, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

     Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN ve protokol üyeleri Nuran Oğuz Anaokulu’nda düzenlenen satranç sınıflarının açılışını gerçekleştirdi. Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN, Karesi kaymakamı Ahmet ERDOĞDU ile bir süre satranç oynadı.

       Satranç takımı dağıtımının ardından tören sona erdi.

 

 

 

 

 

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.