BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanımız Öğretmenlerle İftarda Buluştu

    Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım İl Millî Eğitim Müdürleri ve öğretmenlerle 19 Haziran 2016 Pazar günü iftar yemeğinde buluştu.    
Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanımız Öğretmenlerle İftarda Buluştu

     Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz ile birlikte 81 ilden gelen İl Milli Eğitim Müdürleri ve öğretmenler onuruna Çankaya Köşkü´nde verdiği iftara İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker ile İlimizi temsilen mesleğinde başarılı öğretmenlerimizden İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gıda Teknolojisi Alanı Öğretmeni Ayfer Yavaş ve Balıkesir Lisesi Müdür Başyardımcısı Mustafa Özoğlu katıldı.

    Türkiye´nin 81 ilinden gelen yaklaşık 300 öğretmenle bir araya gelen Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, iftar öncesi masaları tek tek gezerek öğretmenlerle tokalaştı, kısa süreli sohbet etti.

    Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım,  öğretmenler onuruna verdiği iftarda yaptığı konuşmada, demokrasi, hak ve özgürlükler, ayrımcılıkla mücadele gibi konulara ders kitaplarında önem verdiklerini ifade ederek öğretmenliğin sadece eğitim almakla olmayacağını, bu mesleğin özünde insan yönetme sanatının bulunduğunu ve öğretmenliğin apayrı bir şey, bir sabır işi olduğunu belirtti. Son 14 yılda eğitimin fiziki şartlarının çok geliştirildiğini, derslik başına düşen öğretmen sayısının artırıldığını ve fiziki şartlar ne kadar iyi olursa olsun eğitimin kalitesini tayin edecek olanın asıl öğretmenler olduğunu sözlerine ekleyen Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, “Öğretmenlikte asıl olan sizin rehberliğinizdir. Sizlerden özellikle bekliyoruz ki eğitim dilinizin merkezinde mutlaka ve mutlaka sevgi olsun. Irkçılığın, etnik düşüncenin her türlüsünü peşinen reddeden, insanın saygınlığına ihtimam gösteren nesillerin sevgi diliyle yetiştirileceğine, bunun sizler tarafından başarılacağına yürekten inanıyorum." dedi.

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.