BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanımız Öğretmenlerle İftarda Buluştu

     Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım İl Millî Eğitim Müdürleri ve öğretmenlerle iftar yemeğinde buluştu.
Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanımız Öğretmenlerle İftarda Buluştu

     Tasavvuf korosunun müzik dinletisi sunduğu iftar programında, Kocatepe Camisi İmam-Hatibi İsmail Coşar, Kuran-ı Kerim okudu.

     Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz ile birlikte 81 ilden gelen İl Milli Eğitim Müdürleri ve öğretmenler onuruna Çankaya Köşkü´nde verdiği iftara, Başbakan Yıldırım´ın eşi Semiha Yıldırım, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Beşir Atalay ve engelli öğretmenler ile şehit ve gazi yakını öğretmenler katıldı.

     İftara ilimizi temsilen İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız ve mesleğinde başarılı öğretmenlerimizden Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi Biyoloji Öğretmeni Leyla Ayverdi ile Karesi Gazi İmam Hatip Ortaokulu Rehber Öğretmeni Nida Atik de davetliler arasında yer aldı.

    Türkiye´nin 81 ilinden gelen yaklaşık 300 öğretmenle bir araya gelen Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, iftar öncesi masaları tek tek gezerek öğretmenlerle tokalaştı, kısa süreli sohbet etti.

    Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım,  öğretmenler onuruna verdiği iftarda yaptığı konuşmaya, Aşık Mahzuni Şerif´in, "Öğretmenim" adlı şiirinden bir dörtlük okuyarak başladı. Öğretmenlerin, ülkenin aydınlık geleceğini inşa ettiklerini, Türkiye´nin geleceği olan gençleri eğittiklerini dile getiren Yıldırım, bunun bir örneğinin Fatih Sultan Mehmet´te de açıkça görüldüğüne dikkati çekti. Başbakan Yıldırım, Sultan 2. Mehmet gibi büyük bir Fatih´in, Akşemseddin gibi bir öğretmen sayesinde bir çağı kapatıp, yeni bir çağın kapılarını araladığını söyledi.

"SİZLER BİZİM BAŞIMIZIN TACISINIZ"

     İstanbul´un fethinin 564. yılının kutlandığı bugünlerde Sultan Fatih ve onu yetiştiren hocası Akşemseddin´i rahmetle yad ettiğini söyleyen Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: "Bugüne kadar bu güzel yurdumuza, bu topraklara eser kazandıran, değer üreten her bir isim, sizler gibi kıymetli öğretmenlerimizin elinde şekillenmiş, sizlerin elinde yetişmiştir. Üstlendiğiniz bu görev, sizlerin ve öğretmenlik mesleğinin değerini tarif edilemez bir noktaya taşımaktadır. Yetiştirdiğiniz nesiller ülkemizin yarınlarıdır, en kıymetli hazinelerimizdir. Bütün öğretmenlerimiz, sizler bizim başımızın tacısınız. Bugün aramızda olan siz değerli öğretmenlerimizin her biri bulundukları illerde başarılı çalışmalara imza attınız. En zor zamanlarda dahi mücadeleden vazgeçmediniz. Ardahan´da, Van´da, Mardin´de, Şırnak´ta, İzmir´de kısacası memleketin dört bir yanında ülkemiz için akıl teri, alın teri dökmeye devam ediyorsunuz. Vatanına, milletine hayırlı, gelecekte ülkemizi en iyi şekilde yetiştirecek öğrenciler yetiştiriyorsunuz."

     İftar programında 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ile darbe girişiminde gazi olan öğretmenlerin de bulunduğunu anlatan Yıldırım, "Bu vatan için hayatını gözünü kırpmadan veren, memleketimizin, milletimizin birliği, bayrağımız, mukaddesatımız için şehit düşmüş bütün şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Onları bu mübarek gecede şükranla minnetle yad ediyorum. Aynı şekilde gazilerimize Allah´tan hayırlı güzel ömürler diliyorum." şeklinde konuştu.

     Öğretmenlerin, Türkiye´nin dört bir yanında gençleri yetiştirmek için bin bir zorlukla mücadele ederek çalıştıklarını, gayret ettiklerini, çeşitli fedakarlıklar gösterdiklerini vurgulayan Yıldırım, "Öğretmenlik mesleği hakikaten kutsal bir meslek. Eşim öğretmen, dolayısıyla ben öğretmenliğin ne demek olduğunu az çok biliyorum." ifadesini kullandı.

"NE GÜZEL BİR DUYGU, ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİLERİYLE BERABER"

     Başbakan Yıldırım, iftarda yer alan kendisinin ilkokul öğretmeni Galip Kumbar, fizik öğretmeni Mehmet Özdil ile kimya öğretmeni Yılmaz Er´e teşekkür ederek, "Ne güzel bir duygu, öğretmen, öğrencisiyle öğrencileriyle beraber. Doğrusu bizi bugünlere hazırlayan öğretmenlerimiz için ne yapsak azdır." dedi.

05-06-2017  05-06-2017

05-06-2017  05-06-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.