BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’dan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ziyaret

    Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek, yürütülen çalışmalarla ilgili brifing aldı.
Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’dan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ziyaret

    Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’yı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde İl Milli  Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, Maarif Müfettişleri Başkanı Emin Bülent Bayraktar, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri karşıladı.

    Müdürlük makamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker ile bir süre görüşen Sayın Valimiz Ersin Yazıcı, ardından toplantı salonuna geçti.

SAYIN VALİMİZ MİLLİ EĞİTİM YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

   Toplantı salonunda Maarif Müfettişleri Başkanı, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile bir araya gelen Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’ya yürütülen çalışmalarla ilgili İl  Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker tarafından brifing verildi.

   Toplantı sonunda Milli Eğitim yöneticilerine hitap eden Sayın Valimiz Ersin Yazıcı, “Eğitimde başarı çıtasını bulunduğumuz noktadan daha üst seviyelere çıkarabilmek için idarecilerimize büyük görev düşüyor.” dedi.

MİLLİ EĞİTİM KONULARI MESAİMİZDE AYRI BİR YER TUTACAK

    Balıkesir’de eğitimin gelişmesi için ne gerekiyorsa yapacağız diyen Sayın Valimiz Ersin Yazıcı, eğitimin valilik için özel bir mesaisi olacağını söyledi. Çalışmalarda ekip ruhuna vurgu yaparak “Milli eğitim, her ferdimizi, her ailemizi, ülkemizin geleceğini ilgilendiren en önemli konuların başında geliyor. Eğitim başarılı olmaya mecbur olduğumuz konulardan biri onun için elimizden gelen her şeyi yapmamız gerekiyor. Öğrencimizden, öğretmenimizden, velimizden, okul aile birliğimizden, okul idarelerine kadar çok geniş çerçevede milli eğitimle paydaş olan bir yapı var. Başarı isteniyorsa bizim hepsinin bilgisini, desteğini sonuna kadar kullanmamız gereken bir alan. Bu yüzden milli eğitim konuları, valilik olarak bizim mesaimizde de önemli bir yer tutacak. Yapabileceğimiz işler konusunda elimizden gelen ne varsa hep birlikte, ekip anlayışı içerisinde yapmamız lazım.” dedi.

EĞİTİME HEDEFLER KOYDUK

  Konuşmasında eğitime de hedefler konulması gerektiğini dile getiren Sayın Valimiz Ersin Yazıcı,  “Bu hedeflere sizlerin gayretleri ile ulaşacağımıza inanıyorum. Ben eğitime çok önem veriyorum. Toplumumuzun gelişmesi ve kalkınması ancak eğitimle gerçekleşir. Eğitime önem vermeyen hiçbir ülke kalkınamaz. Onun için geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın çok iyi eğitim alması gerekiyor. " ifadelerini kullandı.

ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERMEMİZ GEREKMEKTEDİR

   Yarının büyükleri olan çocukların eğitim ve öğretimi için elimizden gelen gayretin gösterilmesi gerektiğine dikkat çeken Sayın Valimiz Ersin Yazıcı,  “Çocuklarımızı sadece eğitim ve öğretim alanında değil, kendilerini en iyi şekilde ifade edebildikleri, bilgi ve becerileri doğrultusunda sanat, spor ve birçok alanda da kendilerini geliştirmeleri için de önayak olmamız gerekmektedir. Ancak bu şekilde çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamış oluruz. Öğretmenlerimizden eğitimde kaliteyi yükseltmek adına il bazında ve ilçe bazında aktif çalışmalarını bekliyoruz." dedi.

   Milli Eğitim yöneticilerimizin birimleri ilgili yaptıkları sunumların ve karşılıklı fikir alışverişinin ardından Sayın Valimiz Ersin Yazıcı kurumumuzdan ayrıldı.

 

29-06-2016  29-06-2016

29-06-2016  29-06-2016

29-06-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.