BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Süeybe Karakuş Anaokulu İle İlimiz Yeni Bir Anaokuluna Kavuştu

          Balıkesir Karesi Süeybe Karakuş Anaokulu tanıtım programı, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Hayırseverimiz Mehmet Karakuş, eşi Süeybe Karakuş ve oğlu Metin Karakuş, Okul Müdürü Makbule Gök ve Balıkesir protokolünün katılımıyla 11 Kasım 2015 Çarşamba günü gerçekleştirildi.    
Süeybe Karakuş Anaokulu İle İlimiz Yeni Bir Anaokuluna Kavuştu

SÜEYBE ANNEMİZE TEŞEKKÜR EDERİM 

          İlk olarak Süeybe Karakuş Anaokulu Müdürü Makbule Gök konuşmalarına, “İnsanın en değerli varlık, sevginin en büyük güç, bilginin yenilmez kuvvet emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan ve her şeyin insanı sevmekle başladığını kabullenen Süeybe Karakuş Anaokulu’na hoş geldiniz” sözleriyle başladı. Ardından “Okulumuz Balıkesir Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özkarakuş İnşaat Limited Şirketi arasında imzalan 09.12.2011 tarihinde protokol  ile 3619.00 m² arsa üzerine 10 derslik olarak düzenlenmiştir. 1 yemekhane, 1 oyun salonu, 1 çok amaçlı salon, 1 zeka oyunları odası sınıfları bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığına ait arsa üzerine okul binamız hayırseverlerimiz Karakuş ailesi tarafından yaptırılmıştır. 12 Mart 2015 tarihinde Başbakanımız Ahmet Davutoğlu tarafından açılışı yapılan Süeybe Karakuş Anaokulu 28 Eylül 2015 tarihinde 265 öğrenci 1 Müdür, 1Müdür Yardımcısı ve 13 kişilik öğretmen kadrosuyla eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Başarı emek ister, çalışma ister, sevgi dolu bir yürek ister. Süeybe annemize teşekkür ederim” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

HAYIRSEVERİMİZ MEHMET KARAKUŞ BEYEFENDİ, SÜEYBE KARAKUŞ HANIMEFENDİ VE AİLESİ, YAPTIRDIĞI BU GÜZEL OKULLA DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ TOPRAKLARA VEFA BORCUNU FAZLASIYLA ÖDEMİŞTİR

        İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Aka, konuşmalarında “İnsanoğlu her zaman sonsuzluğu hayal etmiş ve sonsuzluğu özlemiştir. Mehmet Karakuş, Süeybe Karakuş ve Metin Karakuş yani Karakuş ailesine titiz bir çalışma göstererek kendi eserlerini bu dünyaya bırakmak için bizzat mesailerini harcadılar ve sonsuzluk özlemine bir imza atmış oldular. Okulun maliyeti, çevre düzenlemesi de dahil olmak üzere 900.000,00 TL’dir. Okulumuzun yaklaşık 150.000,00 TL’lık donatım gideri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından karşılanmıştır. Okulumuzda 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 1 öğretmenler odası, 1 memur odası, 1 oyun solunu, 1 çok amaçlı salon, 1 yemekhane ve 1 depo bulunmaktadır.

       Hayırseverimiz Mehmet Karakuş beyefendi, Süeybe Karakuş hanımefendi ve ailesi, yaptırdığı bu güzel okulla çocuklarımıza ışık tutmuş, umut olmuş ve doğup büyüdüğü topraklara vefa borcunu fazlasıyla ödemiştir. ‘Süeybe Karakuş Anaokulu’’nda okuyacak olan çocuklarımız inşallah, vatanını ve milletini seven,  çalışan, üreten ve ülkelerine hayırlı işler yapan birer yetişkin olacaklardır. Hayırseverimiz Mehmet Karakuş beyefendiye ve ailesine bu hayırlı hizmetinden dolayı teşekkür ediyor, tüm hâzirûna saygılarımı sunuyorum.”dedi.

ÖĞRENCİLERİN HER BİRİ CIVIL CIVILLAR, ÇOK MUTLUYUM

       Hayırseverimiz Süeybe Karakuş konuşmalarında, Çok uzun yıllardır okul yapma içindeydim. Eşim ve çocuklarım bu özlemimi gerçekleştirdiler. Onlara sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. İnşallah yaptığımız bu okul öğrencilerimiz için hayırlı olur. İleride okumuş, kültürlü insanlar olurlar. Burada müdüre hanımdan şunu rica ediyorum. Bu öğrencilerimiz ileride bu okulumuzdan mezun olan öğrenciler, hangi okullarda okudular hangi meslek sahibi oldular, onları ileride Allah sağlık verirse görmek, duymak istiyorum. Onlarla gurur duymak istiyorum.  Rabbime çok şükür bu günleri gördüm. Açılışını gördüm. Öğrencilerin her biri cıvıl cıvıllar. Çok mutluyum. Sizlere de buraya geldiğiniz için, emek verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun. Müdüre hanıma ve bütün çalışanlara çok teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.

BALIKESİR HAYIRSEVERLERİMİZİN DESTEĞİ AÇISINDAN TÜRKİYE’DE ÖRNEK BİR İL

        Balıkesir Valisi Mustafa Yaman hayırseverimiz Süeybe Karakuş’a teşekkür plaketi sunmasının ardından yaptığı konuşmalarında, “Mutluyuz. Sayın Başbakanımız yaklaşık 8 ay önce bu yatırımın açılışını yapmıştı. Şimdi de ilan ediyoruz. Karakuş ailesi ilimize örnek bir hizmet yaptılar. Bunu ilan ediyoruz ki diğer hayırseverlerimiz de örnek alsınlar. Çünkü Hükümetimiz en fazla yatırımı Milli Eğitime ayırıyor. Hükümetimizin bu yatırımına kurumlarımızın ve hayırseverlerimizin de destek olması gerekiyor. Balıkesir bu açıdan Türkiye’de örnek bir il. Ciddi miktarda hayırseverimiz destek yapıyor. Süeybe Kararkuş hanımefendinin Müdüre hanımdan öğrencilerin gelecekte hangi mesleklerde yer alacaklarını görme isteği önerisine ben de katılıyorum. Süeybe Karakuş hanımefendi, Mehmet Karakuş beyefendi ve evlatlarını kutluyorum. Aynı şekilde Kaymakamımızı, Belediye Başkanımızı, İl Milli Eğitim Müdürümüzü, İlçe Müdürlerimizi ve değerli ekibimizi kutluyorum. Hayırlı olsun. Burada yetişen yavrularımız, evlatlarımız Türkiye’nin önemli okullarında okurlar. Hem ailelerine hem Balıkesir’imize hem Milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerine yer verdi.

        Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu ile Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Mehmet Karakuş ve Metin Karakuş’a teşekkür plaketi takdim ettiler.   

      Balıkesir Karesi Süeybe Karakuş Anaokulu tanıtım programı anaokulu öğrencilerinin müzikli gösterilerinin ardından Okul Müdürü Makbule Gök rehberliğinde Süeybe Karakuş Anaokulu’nun sınıfları gezilerek protokol üyelerine tanıtımı yapıldı.

         Ayrıca Kadriye Kemal Gürel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri de okul bahçesinde bir  müzik dinletisi  gerçekleştirdi.

 

  

  

  

  

  

  

 

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.