BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Susurluk´tan 2 GMKA Projesi

            Beşeylül İlkokulu projesi olan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Birlikte Oynamamıza Hiçbir Engel Yok” ve Susurluk Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Projesi olan “Uyguluyoruz, Öğreniyoruz, İşgücü Niteliğimizi Artırıyoruz” projeleri kapsamında düzenlenen “Engelsiz Okul Parkı” açılış töreni Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN, Susurluk Kaymakamı Yusuf ÖZDEMİR, Susurluk Garnizon Komutanı Mahmut AYDIN, Susurluk Belediye Başkanı  Hüseyin HIZLIOĞLU, Susurluk Emniyet Müdürü Zafer IRKIÇAL, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ’in Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Esra KOCABAŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin AŞIK, Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet GÜNGÖR’ün katılımıyla 17.03.2015 Salı günü saat 10.00’da  gerçekleştirildi.  
Susurluk´tan 2 GMKA Projesi

 

          Saygı duruşunun ardından  İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreni programı Susurluk Beşeylül İlkokulu Müdürü Sayın Ulvi AYDIN’ın projeyi tanıtan konuşmalarıyla devam etti.

         Projeye iştirak eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf CENGİZ, konuşmalarına, “Öncelikle Sayın Valimize bu töreni onurlandırmalarından dolayı   kendilerine teşekkürlerimi arz ediyorum.” sözleriyle başladı.

       Balıkesir’de bulunan eğitim kurumları olarak  Güney Marmara Kalkınma Ajansı mali destek programlarından önemli oranda pay aldık. Son 3 yılda % 32’ den % 55’ e son olarak da % 61’ e yükseldik. 2014 yılında ise 15 eğitim projemiz kabul edildi. Projelerin toplam bütçesi ise 2 milyon 343 bin  TL’ dir. Bizi en çok sevindiren de bu projelerin özellikle köylerimize, kasabalarımıza, kırsal yörelere ait projeler olmasıdır. Bunlardan birkaç örnek verecek olursak;  

        Ayvalık’ta “Engelsiz Hayat” projesi ile okul bahçeleri düzenlenip engelli parkurları ve bahçeleri yapıldı.

        Bigadiç Işıklar Köyü’nde “Işıklarla Yeteneklerimi Keşfediyorum”  projesiyle çocukların yeteneklerini keşfetmelerini sağladık.

        İvrindi’de “Atıl Köy Okulu Kalmasın, 7’den 70’e Eğitim Canlansın” kapalı köy okullarını canlandırdık, Hayat Boyu Öğrenme kapsamında bu okullarımızda birçok kurslar açtık.

        Kepsut’ta “Hayat’ın Ritmini Yakala” projesi ile de büyük başarı elde ettik ve son olarak Cumhurbaşkanımızın iltifatına mazhar oldular.

        Susurluk Beşeylül İlkokulu’nda ve Susurluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde projelerimiz yürüyor. Susurluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sadece GMK projeleri ile yetinmiyor aynı zamanda AB projeleri de yapmış olan bir okulumuz. Buradan okul müdürü, öğretmen ve öğrencilerini kutluyorum.

       Sayın valim, eğitim projelerinde sizden destek istiyoruz. Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın da projelerdeki payının da artırılmasını bekliyoruz.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

      Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Esra KOCABAŞ konuşmalarında, “Balıkesir, Türkiye’nin yenilenebilir enerji merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. “Uyguluyoruz, Öğreniyoruz, İşgücü Niteliğimizi Artırıyoruz” projesi bu anlamda bu proje sektöre nitelikli eleman yetiştirilebilmesi ve gençlerin bu alanda yönlendirilmesi konusunda önem taşımaktadır.

       “Birlikte Oynamamıza Hiçbir Engel Yok” projesinin % 90’ ı Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmektedir. Engelli çocuklarımızın, toplumsal hayata tutunması, fırsat eşitliğinden faydalanması ve daha uygun ortamlarda gelişebilmeleri için uygulanmış ve başarı ile yürütülmüş bir projedir.

         Bu projelerin emekle, titizlikle ve özveri ile hazırlandığını ve yürütüldüğünü biliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu projeler bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Saygılarımla.” dedi.

          Susurluk Kaymakamı Sayın Yusuf ÖZDEMİR konuşmalarında, “Birlikte Oynamamıza Hiçbir Engel Yok” projesi, sosyal içerikli bir projedir. Ülkemizde engelli oranı % 12’ dolayındadır. Bu proje ile “Bütün çocuklar eşittir ve engelli çocukların da oyun oynama hakkı vardır.” felsefesinden yola çıkılarak oluşturulan oyun parkı özel olarak tasarlanmıştır.

       “Uyguluyoruz, Öğreniyoruz, İşgücü Niteliğimizi Artırıyoruz” projesi ile de yenilenebilir enerji kaynaklarından rüzgar enerjisiyle yetişmiş bir işgücü oluşturduk.

       Ülkemizin en önemli iki konusu olan engelli haklarıyla enerji konusunda yapılan bu çalışmaların hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.

         Balıkesir Valisi Sayın Mustafa YAMAN konuşmalarında, “Kalkınma ajanslarının kuruluş amacı ajansın görev aldığı yerlerde rekabeti sağlamak gelişmişlik düzeyini artırmak aynı zamanda da yine bağlı olduğu illerdeki kamu kurumlarda da hizmetlerini yükseltmek ve alt yapı hizmetlerini güçlendirmektir. Bu iki amacımız hem diğer kamu kurumlara olan rekabeti artırmak hem de okulların alt yapı dahil daha rahat hizmet etmesini sağlamaktır. İyi hizmetlerinize inanıyorum. İyi bir işbirliği ile ortak projeler hazırlanıyor. Valilik olarak yardımcı olacağımızı vadediyoruz. Bugün burada eğitim amaçlı iki projede bir aradayız. İnşallah, daha sonra da Belediyelerimizin, Kaymakamlıklarımızın ve diğer kurumlarımızın da bu gibi projelerden faydalanacağı başka açılışlara da katılırız. Bu projede çalışan herkese teşekkür ediyorum. Bu tür hayırlı açılışlarla tekrar bir araya geliriz.” dedi.

        “Birlikte Oynamamıza Hiçbir Engel Yok” proje koordinatörü Nermin Sabriye ÇOK, projenin tanıtım sunumunu gerçekleştirdi.

     “Uyguluyoruz, Öğreniyoruz, İşgücü Niteliğimizi Artırıyoruz” proje koordinatörü Bilgin GERİKOĞLU, projenin tanıtım sunumunu gerçekleştirdi.

         Beşeylül İlkokulu projesi olan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Birlikte Oynamamıza Hiçbir Engel Yok” projesi kapsamında düzenlenen “Engelsiz Okul Parkı” açılışı töreni Balıkesir Valisi Sayın Mustafa YAMAN ve katılımcılar ile gerçekleştirildi.

         Ardından Susurluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne geçilerek,  Susurluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi projesi olan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Uyguluyoruz, Öğreniyoruz, İşgücü Niteliğimizi Artırıyoruz” projesi kapsamında düzenlenen “Yenilenebilir Enerji Uygulama Laboratuvarı” nın açılışı töreni Balıkesir Valisi Sayın Mustafa YAMAN ve katılımcılar ile gerçekleştirildi.

 

 

     

Susurluk GMKA Projeler  Susurluk GMKA Projeler

Susurluk GMKA Projeler  Susurluk GMKA Projeler

Susurluk GMKA Projeler  Susurluk GMKA Projeler

Susurluk GMKA Projeler  Susurluk GMKA Projeler

Susurluk GMKA Projeler  Susurluk GMKA Projeler

Susurluk GMKA Projeler  Susurluk GMKA Projeler

Susurluk GMKA Projeler  Susurluk GMKA Projeler

Susurluk GMKA Projeler  Susurluk GMKA Projeler

Susurluk GMKA Projeler  Susurluk GMKA Projeler

Susurluk GMKA Projeler  Susurluk GMKA Projeler

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.