BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Süt Sağlıktır” Konusunda Yetenekli Öğrenciler Ödüllendirildi

  "21 Mayıs Süt Günü Süt Sağlıktır" konulu resim ve şiir yarışmasında derece alan öğrenciler düzenlenen törenle ödüllendirildi. 
“Süt Sağlıktır” Konusunda Yetenekli Öğrenciler Ödüllendirildi

     Altıeylül Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen törene, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Balıkesir HAYKOOP. Başkanı Faruk Özen, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

SAĞLIĞINA ÖNEM VEREN ÖĞRENCİLERDEN “21 MAYIS DÜNYA SÜT GÜNÜ”NE BÜYÜK İLGİ

     Süt ve süt ürünlerinin yeteri kadar tüketimiyle ilgili olarak büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu her yaş grubunda büyük önem arz eden sütü tanıtmak, tüketimini artırmak ve bir farkındalık oluşturmak amacıyla belirlenen “21 Mayıs Dünya Süt Günü”nün önemine binaen, 07 Şubat 2017 tarihinde Altıeylül Belediyesi ile Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Altıeylül ilçesi ilkokul öğrencileri arasında düzenlenen "21 Mayıs Süt Günü Süt Sağlıktır" konulu “Resim” ve “Şiir” yarışmasına resim kategorisinde 76 eser, şiir kategorisinde 27 eser katıldı.

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

     İnsan gelişiminin en önemli gıda maddesi olan sütün hem tanıtımı hem de kamuoyuyla paylaşılması adına böylesine güzel bir etkinlik yapılmasının öneminin vurgulandığı konuşmaların ardından öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği yarışmada başarılı eserleriyle derece alan öğrencilere ödülleri Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özen,  İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik tarafından takdim edildi.

 

"21 MAYIS SÜT GÜNÜ SÜT SAĞLIKTIR" KONULU “RESİM” YARIŞMASI

Altıeylül Gaziosmanpaşa İlkokulu öğrencisi Gökmen Sürücü - BİRİNCİ

Altıeylül Kadriye Kemal Gürel İlkokulu öğrencisi Muhammet Eren Kaymak - İKİNCİ

Altıeylül Kadriye Kemal Gürel İlkokulu öğrencisi Gülce Çanga – ÜÇÜNCÜ

 

"21 MAYIS SÜT GÜNÜ SÜT SAĞLIKTIR" KONULU “ŞİİR” YARIŞMASI

Altıeylül Hasan Basri Çantay İlkokulu öğrencisi Hasan Demiralp - BİRİNCİ

Altıeylül Hasan Basri Çantay İlkokulu öğrencisi Ecrin Serbay - İKİNCİ

Altıeylül Köylüköy İlkokulu öğrencisi Bilal Eren Efe – ÜÇÜNCÜ

 

     Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak,  "21 Mayıs Süt Günü Süt Sağlıktır" konulu resim ve şiir yarışmalarına katılan ve derece alan öğrencilerimize, emeği geçen tüm eğitim yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

                                                                                   

07-07-2017   07-07-2017

07-07-2017   07-07-2017

07-07-2017   07-07-2017

07-07-2017   07-07-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.