BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Tabula Alba (Beyaz Tahta)” Ortaklarımızdan Müdürümüze Ziyaret

        Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2013 Yılı Teklif Çağrısı Döneminde T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına (Ulusal Ajans) sunulan ve Avrupa Komisyonu tarafından  hazırlanan Comenius Bölgesel Ortaklıklar İyi Uygulama Projeleri Kataloğunda yer alan “Tabula Alba (Beyaz Tahta)” başlıklı Comenius Bölgesel Ortaklık (Regio) Projesi final toplantısı için ülkemize gelen Polonyalı ortaklarımız İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf CENGİZ´i makamında ziyaret etti.
“Tabula Alba (Beyaz Tahta)” Ortaklarımızdan Müdürümüze Ziyaret

“TABULA  ALBA (BEYAZ TAHTA)” PROJESİ KAPSAMINDA POLONYALI ORTAKLARIMIZ EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf CENGİZ, Polonyalı eğitimcilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etmesinin ardından, Polonyalı eğitimcilerle tek tek tanışarak bir süre sohbet etti. “Balıkesir, dört mevsimi bir arada yaşayabildiğimiz Türkiye’nin en güzel illerinden biridir. Balıkesir’de bulunmanızdan memnun olduk.”dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZİN TEKNOLOJİYİ EĞİTİMDE KULLANMASI BAŞARIYI ARTIRACAKTIR

           İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf CENGİZ, “Tabula Alba (Beyaz Tahta)” projesi hakkında bilgi vererek, “Eğitim alanındaki her proje özellikle Meslek Liselerinde gerçekleştirilen projeler bizi heyecanlandırmaktadır. Fatih projesi ülkemiz açısından önemli bir projedir. Ülkemizde başarıyla uygulanmaktadır. Öğretmenlerimizin öğrencilerimize tablet bilgisayarlar ile uyumlu akıllı tahtalarda gerçekleştirdikleri eğitim sayesinde, bilgiye kolay ulaşabilirlik açısından eğitim alanında büyük gelişme hedeflenmektedir. Öğrencilerimizin teknolojiyi eğitimde kullanıyor olması başarının da kalitesini artırması ve dünyadaki hızla değişen gelişmelere kolaylıkla ulaşabilmesi açısından önemlidir. Ülkemizde şuan sadece Liselerde uygulamakta olan Fatih projesi ileriki yıllarda ilk ve orta okullarda da uygulanacaktır.

           Türkiye’nin, coğrafi konumu itibariyle bir köprü vazifesi görerek Avrupa ülkeleriyle iş birliği içinde olması bizi ayrıca mutlu etmektedir. Yeni projelerde tekrar iş birliği içerisinde olmayı istiyoruz.” dedi.

           “Tabula Alba” projesi; Polonyalı ve Türk öğretmen ve öğrencilerine İnteraktif Beyaz Tahta ile uygulanan teknolojik çözümleri çalışma fırsatı sunarak, Avrupa projelerinde ve diğer Avrupa eğitim kurumlarında   (örn: Dil Öğrenmede İnteraktif Teknolojiler) ortaya çıkan bilgilerin paylaşılmasına, materyallerin yayınlanacağı ve iş birliğinin sürdürülebileceği ortak web sitesinin oluşturulmasına imkân sağlamıştır.

             Bu projenin uygulanmasında en önemli unsur; öğretmenlere iyi ve doğrulanmış kaynakları ve çözüm önerileri oluşturma ve eğitimde bilgi ve iletişim teknolojileri alanında Avrupa’nın en iyi uzmanları ile tanışma olanağı sunmuş olmasıdır. Diğer bir avantajı ise eğitimlere daha fazla sayıda öğretmeni dahil etme ve öğretmenler arasında proje sonuçlarını yaygınlaştırma fırsatı yakalamaya imkan vermesidir.

13-17 NİSAN 2015 TARİHLERİ ARASINDA KAPANIŞ TOPLANTISI YAPILACAK

        13-17 Nisan 2015 tarihleri arasında kapanış toplantısının yapılacağı proje kapsamında Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi, Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi, Balıkesir Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu yerel ortakları olarak koordineli şekilde çalışacaklardır. Projenin diğer ortağı ise Polonya’nın Opole şehri belediyesidir. Polonya’da bu projeye Belediye bünyesindeki Hizmetiçi Eğitim birimi olan Miejski Osrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu ve Publiczne Liceum Ogólnokształcace Nr I im. M. Kopernika Lisesi ile katılacaktır.

“TABULA ALBA” PROJESİ  TEKNLOJİ KULLANIMI ADINA  İLİMİZ İÇİN BÜYÜK KAZANÇTIR

              2013 yılında başlayan ve 2 yıl süre ile devam eden projemiz ile aralarında Eğitim Yöneticileri, Okul Müdürleri ve Alan Uzmanı Öğretmenlerin bulunduğu toplamda 25 katılımcı Polonya da 5’er günlük eğitimlere katılarak resmi temaslar da bulunmuşlardır. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise ülkemizde düzenlenen 5’er günlük eğitimlerde toplamda 28 Polonyalı katılımcıya ev sahipliği yapmıştır. Projenin farklı kurumlardan katılımcılar içerdiği göz önünde bulundurulduğunda geniş bir çarpan etkiye sahip olduğu ve Balıkesir genelinde pek çok eğitim kurumunu etkilediği söylenebilir. Örnek bir proje ve iyi bir uygulama örneği olan projemiz eğitimde teknoloji kullanımı adına ilimiz için büyük bir kazanç olmuştur.    

            “Tabula Alba (Beyaz Tahta)” başlıklı Comenius Bölgesel Ortaklık (Regio) Projesi final toplantısı için ülkemize gelen Polonyalı ortaklarımızla samimi sohbetin ardından Polonyalı eğitimciler İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf CENGİZ’e hediyelerini sundular.

              Toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından ziyaret sona erdi.

 

Tabula Alba Ortaklarından Ziyaret  Tabula Alba Ortaklarından Ziyaret

Tabula Alba Ortaklarından Ziyaret  Tabula Alba Ortaklarından Ziyaret

Tabula Alba Ortaklarından Ziyaret  Tabula Alba Ortaklarından Ziyaret

Tabula Alba Ortaklarından Ziyaret  Tabula Alba Ortaklarından Ziyaret

Tabula Alba Ortaklarından Ziyaret

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.