BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEMA VAKFI BALIKESİR İL TEMSİLCİLİĞİNDEN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

Tema Vakfı Balıkesir İl Temsilcisi Metin Kuter, Karesi İlçe Sorumlusu Mustafa Gündoğmuş ve Altıeylül İlçe Gönüllüleri Gül Dinçer ve Sevgi Atak İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı'yı makamında ziyaret ettiler.
TEMA VAKFI BALIKESİR İL TEMSİLCİLİĞİNDEN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

Ziyaretleri esnasında Tema Vakfı İl Temsilcisi Metin Kuter, Tema Vakfı'nın amaçlarından ve gerçekleştirdikleri faaliyetlerden bahsetti. Bakanlığımız ve Tema Vakfı arasında imzalanan protokoller kapsamında; ilimizde "Minik TEMA" başlığı altında anaokulu düzeyinde 40 sınıfta 800 öğrenciye, "Yavru TEMA" başlığı altında ilkokul düzeyinde 48 sınıfta 1200 öğrenciye ve "Ortaokul TEMA" olarak 20 sınıfta 500 öğrenciye uygulanacak olan "Doğa Eğitim Programları" hakkında bilgi veren Sayın Metin Kuter, öğretmenlere kaynak ve materyallerin dijital ortamda gönderileceğini, etkinliklerin yıl sonuna kadar devam edeceğini ve etkinlik sonunda katılım belgelerinin dijital ortamda gönderileceğini belirtti. Ağaçlandırma çalışmalarına da vurgu yapan Sayın Metin Kuter; Balıkesir ilimizde 1.161.785 fidan dikildiğini ve bunlardan 349.070 adedinin Kepsut ilçesinde olduğunu, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde  ağaçlandırma çalışmaları ile ilgili projeler gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.

Gönüllülük çalışmaları hakkında bilgi veren Metin Kuter, ülkemizde 1 milyondan fazla Tema Vakfı gönüllüsü olduğunu, vakıf olarak şu ana kadar okullarda 5 milyondan fazla öğrenciye ulaşabildiklerini belirtti.

Görüşmelerin akabinde, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tatlı'ya Tema Vakfı yayınlarından "Meşe" kitabı ve vakfın simgesi olan "Yaprak" rozeti takdim edildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müdürümüz Ali Tatlı; doğayı sevmenin ve korumanın ancak ekolojik okuryazarlıkla mümkün olabileceğini vurgulayarak, yapmış oldukları çalışmalardan ve çalışmalara gösterdikleri duyarlılıklarından dolayı Tema Vakfı Balıkesir İl Temsilcisi Metin Kuter ve ekibine teşekkürlerini iletti.

26-09-202226-09-202226-09-202226-09-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.