BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK’ta Bölge Birincisiyiz

      Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve 30 Mart 2015 Pazartesi günü bilimseverlerin ziyaretine açılarak 3 gün süren TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Eskişehir Bölge Finali Sergisi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan GÖNEN, 1. Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Savunma Komutanı Korgeneral Nihat KÖKMEN, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi ÖZEN ve çok sayıda protokol mensubunun katıldığı kapanış töreni ile son buldu.
TÜBİTAK’ta Bölge Birincisiyiz

      Ödül töreninde konuşan TÜBİTAK Eskişehir Bölge Koordinatörü ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eyüp ARTVİNLİ, 10 branştan 100 projenin yer aldığı sergi sonunda seçilen en iyi 22 projenin, Türkiye Finalleri’nde Eskişehir Bölgesi’ni temsil edeceğini söyledi. Doç. Dr. Eyüp ARTVİNLİ  iyi bir proje sergi süreci geçirdiklerini belirterek Türkiye Finali’ne kalan 22 projenin sahibi öğrenci ve öğretmenlerimizi kutladı.

    Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi ÖZEN konuşmalarında, gençleri çağın gerektirdiği bilgilerle donatmanın ve gençlerin bilgilerini hayata uyarladıkları çalışmaları görmenin en büyük arzuları olduğunu ifade etti. Milli birlik içerisinde ve geleceğe umutla bakan nesiller yetişmesi temennisini de dile getiren Necmi ÖZEN, yarışmaya katılan tüm öğrencileri kutlayarak organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

       Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan GÖNEN, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi olarak bu tür organizasyonlarda ev sahipliği ve koordinatörlük yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi ve proje tabanlı araştırma süreçlerinin eğitim sistemimizin sorunlarına çözüm üretme potansiyeli taşıdığını belirtti.

ESKİŞEHİR BÖLGE BİRİNCİSİ EDREMİT ABİDİN PAKMAYA ANADOLU LİSESİ OLDU

      Balıkesir ili olarak 4 proje ile katılım sağladığımız Bölge Finali’nin sonunda 100 proje arasından seçilen en iyi 22 proje arasında Edremit Abidin Pak Pakmaya Anadolu Lisesi öğrencisi Büşra Nur ERDEM ve danışman öğretmeni Ziynet BUÇAN “Lise Öğrencilerinin Engelli Arkadaşlarını Sosyal Kabul Düzeyleri” isimli projesi ile yer aldı. Psikoloji dalında Eskişehir Bölge Birincisi olarak Türkiye Finali’ne kalan proje sahibi öğrenci ve öğretmenimiz para ödülü ve başarı belgesi ile ödüllendirildi. Bölgede sergilenen 100 projenin sahiplerine ayrıca katılım belgesi verildi. Mayıs ayında Ankara’da gerçekleştirilecek Türkiye Finali’nde derece alan yarışmacılar para ödülü ve başarı belgesinin yanında Üniversite sınavında ek kat sayı imkanından da yararlanacak.

       Psikoloji dalında Eskişehir Bölge Birincisi olarak Türkiye Finali’ne kalan Edremit Abidin Pakmaya Anadolu Lisesi Türkiye finaline katılmaya hak kazanmıştır. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Edremit Abidin Pakmaya Anadolu Lisesi Psikoloji öğretmeni Ziynet BUÇAN ve öğrencimiz Büşra Nur ERDEM´i kutluyor Türkiye Finali´nde başarılar diliyoruz.

 

       Balıkesir’den Bölge Sergisi’ne Katılım Sağlayan Projeler:

 

        PROJELER VE KATILIMCILARI 

İLÇE

OKUL

PROJE ADI

BRANŞI

PROJE SAHİBİ ÖĞRENCİLER

DANIŞMAN ÖĞRETMEN

Bandırma

EnerjiSa Fen Lisesi

Kumandalı Arabanın Robot Arabaya Dönüştürülmesi

 

Fizik

 

Müge BİRCAN

 

Reyhan SAĞLIK

Bandırma

EnerjiSa Fen Lisesi

Eş Açı ve Eş Kenarlı Çokgenler

 

Matematik

Ertuğrul ARDA

Hüseyin DİKEL

 

Recep Hakan DÖNMEZ

Edremit

Abidin Pakmaya Anadolu Lisesi

Lise Öğrencilerinin Engelli Arkadaşlarını Sosyal Kabul Düzeyleri

 

 Psikoloji

 

 Büşra Nur ERDEM

 

Ziynet  BUÇAN

Karesi

Rahmi Kula Anadolu Lisesi

Rahmi Kula Anadolu Lisesi Sağlıklı Besleniyor

 

Sosyoloji

Nazlı Hilal BAŞKURT

Ayça KUVVETLİ

 

Hülya CANKORUR

 

TÜBİTAKta Birinciyiz  TÜBİTAKta Birinciyiz

TÜBİTAKta Birinciyiz  TÜBİTAKta Birinciyiz

TÜBİTAKta Birinciyiz  TÜBİTAKta Birinciyiz

TÜBİTAKta Birinciyiz

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.