BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ülkemizin İlk Madencilik Okulu Büyük Bir Projeye İmza Attı

Nurettin Çarmıklı Madencilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin paydaş olduğu ve madenciliğin önemi konusunda farkındalık artırmak ve yenilikçi metotlarla madencilik eğitimleri vermek amacıyla hazırlanan "HoloGEM Projesi" Polonya Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi.
Ülkemizin İlk Madencilik Okulu Büyük Bir Projeye İmza Attı

Nurettin Çarmıklı Madencilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden yapılan açıklamaya göre, madenciliğin dünya için önemi konusunda farkındalık artırmak ve yenilikçi metotlarla madencilik eğitimleri vermek amacıyla hazırlanan HoloGEM (Holographic Integration for Geosciences Education and Mining) projesinin, Polonya'nın Wroclaw şehrinde gerçekleştirilen açılış toplantısında; çalışma programı, kurallar, geliştirilecek modüllerle ilgili ayrıntılar tartışıldı. Çıktıların önemli bir bölümünün iki yıl içerisinde hayata geçirileceğinin belirlendiği toplantıya okulu temsilen Okul Müdürü Ali Uslu ile Müdür Yardımcısı Ramazan Bozbey katılım sağlarken ülkemizin başarılı üniversitelerinden Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Karagüzel ile proje eş güdümcüsü Prof. Dr. Oktay Şahbaz da ortak olarak toplantıda yer aldılar.

Projenin yazım sürecinde birçok başarılı projeyi hayata geçiren Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, dünyada ilk 300'de olan Porto Üniversitesi ve Polonya'nın en iyi üniversitelerinden biri olan AGH ile ortaklık kurularak madencilik alanında önemli bir uluslararası proje başarısına ulaşıldı. İçerisinde çevreci madencilik uygulamaları, VR teknolojileri, holografik öğeler ve yenilikçi modüller olan projenin alana olan ilgiyi artırması ve mevcut eğitim programlarının inovatif yaklaşımlarla geliştirilmesi hedefleniyor.

10-04-202310-04-202310-04-2023

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.