BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uluslararası Sınavlar (PISA , TIMSS) Bilgilendirme Semineri

         Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlü Ölçme , Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Birimi Şube Müdürü Yusuf YALÇIN tarafından 2015 PISA ve 2015 TIMSS uygulamasına katılacak okulların öğretmen ve öğrencilerine, kendi okullarında, 11 Mart 2015 – 19 Mart 2015 tarihleri arasında, bilgilendirme seminerleri düzenlendi.
Uluslararası Sınavlar (PISA , TIMSS) Bilgilendirme Semineri

        Program kapsamında;  

 11 Mart 2015 tarihinde Ayvalık Ali Çetinkaya Ortaokulu ile Edremit Göbelezoğlu Ortaokulunda,

12 Mart 2015 tarihinde Manyas İstiklal İlkokulunda,

13 Mart 2015 tarihinde Karesi Atatürk İlkokulu ile  Karesi Fatih İlkokulunda,

16 Mart 2015 tarihinde Karesi Mehmet Şeref Eğinlioğlu Ortaokulu ile Altıeylül General Kemal İlkokulunda,  Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Birimi Şube Müdürü Yusuf YALÇIN tarafından bilgilendirme semineri verildi.

ÖĞRENCİLERİMİZ PISSA VE TIMMS İLE TÜRKİYE’MİZİ TEMSİL EDECEKLERDİR

        İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Birimi Şube Müdürü Yusuf YALÇIN,  uluslararası sınavların (2015 PISA ve 2015 TIMSS) Balıkesir  için bir prestij meselesi olduğunu belirterek, “Bu sınavlara girecek öğrencilerimizin sadece kendilerini değil Türkiye’mizi de temsil ettiklerini unutmamaları gerektiği bilinciyle hareket ederek gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum.” dedi.

FARKINDALIĞIMIZIN ARTMASINI HEDEFLİYORUZ

       İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Birimi Şube Müdürü Yusuf YALÇIN,   “Eğitimcilerin bu güne kadar gündeminde gerektiği yeri alamayan bu sınavlara Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çok önem veriyoruz. Bu yıl, “Değişim Balıkesir’den Başlıyor” sloganıyla başlattığımız çalışma ile hem uluslararası sınavlar hem de okullarda uygulanan ölçme ve değerlendirmeleri takip ediyoruz. Uygulama ve akıl yürütme gibi daha üst düzey bilişsel alanları ölçme ve değerlendirmelerimizde yer vererek uluslararası sınavlara yönelik farkındalığımızın artmasını ve eğitimimizin uluslararası standartlara  ulaşmasını hedefliyoruz. Bu hedefi gerçekleştirdiğimizde,  hem okullarımız ulusal sınavlarda (Ortak sınavlar, YGS, LYS) başarısı artacak hem de ülkemiz uluslararası sınavlarda hak ettiği yere gelecektir.”  dedi.

 

Uluslararası Sınavlar  Uluslararası Sınavlar

Uluslararası Sınavlar  Uluslararası Sınavlar

Uluslararası Sınavlar  Uluslararası Sınavlar

Uluslararası Sınavlar  Uluslararası Sınavlar

Uluslararası Sınavlar  Uluslararası Sınavlar

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.