BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“VATANA DEĞER KATANLAR” EDREMİT’TE

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme AR-GE Birimi tarafından hayata geçirilen “VATANA DEĞER KATANLAR” projesinin dördüncü etkinliğinde; Edremit ilçemizde idareci, öğretmen ve idarecilerle bir araya geldi.
“VATANA DEĞER KATANLAR” EDREMİT’TE

10 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 10:30’da Edremit Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İlçe Mal Müdürü Musa Asır, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Özbudak, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan program; İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç’un açılış konuşması ile devam etti. Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk, Şehit Polis Memuru Fethi Sekin ve değerli bilim insanı Aziz Sancar’ı tanıtan videoların izlenmesi ve öğrenciler tarafından kahramanlarımıza hitaben yazılan mektupların okunmasıyla salonda duygusal anlar yaşandı.

Edremit Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan ve vatana değer katan kahramanlarımızın duygu dolu hikâyelerini konu alan drama gösterisi, izleyicilere hem anlamlı bir oyunculuk hem de güzel bir müzik ziyafeti sunarak büyük alkış aldı.

Programın sonunda teşekkür konuşması yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız: “Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk,  Şehit Polis Memuru Fethi Sekin, baki kalan bu kubbede hoş bir sadâ bırakarak aramızdan ayrılıp gittiler. Bugün İzmir’in her yerinde sokaklarda okullarda kurumlarda Şehit Polis Memuru Fethi Sekin’in ismi yaşıyor, yaşatılıyor. Binlerce vefat edenin birçoğunun isimleri anılmazken şu an Türkiye’nin her yerinde şehitlerimizin ismi anıldığında yürekler kıpırdamakta, gözler yaşarmakta; isimleri gönüllerde yaşamaktadır. Allah bizlere de vatanımıza milletimize yaptığımız hizmetlerle anılmayı nasip etsin.  Bundan daha büyük bir servet olabilir mi?

Değerler Eğitimi kapsamında yaptığımız tüm projelerde öğrencilerimize vatan millet sevdalısı bu değerli kişileri tanıtmayı amaçlamaktayız. Eğer öğrencilerimiz Ronaldo gibi, Messi gibi ünlü futbolculara duyduğu hayranlığı Aziz Sancar’a duymuyorlarsa biz bir şeyleri yanlış aktarmışız demektir. Bu nedenle gençlerimizin bu büyük fedakârlıkları bilmeleri çok ama çok önemlidir.

Bizlerin bu günlere gelmesine vesile olan Atatürk ve silah arkadaşlarının, ülkemizin birliği, dirliği, hür ve bağımsızlığını devam ettirmek için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizin mekânları cennet, ruhları şad olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç’un İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’a çiçek takdim etmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından Karesi Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından yapılan kara kalem resimlerden oluşan sergisinin gezilmesiyle program sona erdi.

14-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.