BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Öğretmenevi Balıkesir´e Tanıtıldı

          Balıkesir Altıeylül Yeni Öğretmevi ve Akşam Sanat Okulu tanıtım programı, Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR, Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğg. Metin TOKEL, Balıkesir Milletvekili Tülay BABUŞÇU, Milletvekili adayları, Balıkesir protokolünün katılımıyla 27 Mayıs 2015 Çarşamba günü gerçekleştirildi.
Yeni Öğretmenevi Balıkesir´e Tanıtıldı

         ANLAMLI BİR MİMARİ İLE HAZIRLAN YENİ BİR ÖĞRETMENEVİNİ KAZANMIŞ BULUNMAKTAYIZ

       İlk olarak Balıkesir Altıeylül Yeni Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Tahir ÇETİN konuşmalarında, “Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açılışı yapılan yeni Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nun tanıtımı için toplanmış bulunmaktayız. Öğretmenevlerinin asıl amacı eğitim çalışanlarının konaklama ihtiyaçlarını karşılamasının yanında Mesleki ve kültürel gelişmelerine, sosyal ve moral ihtiyaçlarının giderilmesine ve önemli günlerde birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmalarına katkı sağlamaktır. Anlamlı bir mimari ile hazırlanan yeni bir öğretmenevini kazanmış bulunmaktayız.” sözlerinin ardından Öğretmenevi binası hakkında bilgi verdi.

Bodrum Katta: Ana Mutfak, Soğuk-Sıcak Erzak Depoları, Sığınak, Ütü Odası, Bay-Bayan Mescitler, Bay-Bayan Abdest alma yerleri, Bay-Bayan WC´ ler, Kazan Dairesi, Bay-Bayan Personel Giyinme Odaları, Çamaşırhane, Malzeme Depoları, Fitnes Salonu, Aletli Jimlastik Salonu, İnternet Odası, Bay-Bayan Kuaför Salonları, Kafeterya, Bay-Bayan WC´ ler yer almaktadır.

Zemin Katta: Lobi, Resepsiyon, Dinlenme Salonu, Restaurant, İdare Odaları, VİP Salonu, Kafeterya bulunmaktadır.

1. Katta: Otel Odaları (2 Suit, 2 Engelli, 16 Normal; Toplam 20 Oda) Çok Amaçlı Salonlar (Turkuaz (200 Kişi)-Zambak (200 Kişi)-Orkide (200 Kişi)

2. Katta: Otel Odaları (2 Suit Oda, 19 Normal Oda; Toplam 21 Oda) ve Çok Amaçlı Bengi Salonu (Masa Düzeninde 600 Kişilik, Masasız 900 Kişilik)

Çatı Katı: Teras Kafeterya (Kapalı ve Açık Alanlar)

 

Toplam Oda Sayısı: 64

Toplam Yatak Kapasitesi: 175

Toplam Salonların Kapasitesi: 1850

Toplam Arsa Alanı: 5781m2

Binanın Oturduğu Alan: 1672 m2

Binanın Toplam Kapalı Alanı : 8000 m2

Yeşil Alan Toplamı : 3000 m2

Toplam  Otopark Alanı : 700 m2

Kaba inşaat bedeli, Öğretmenevi işletme gelirlerinden karşılanmıştır.

Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Tahir ÇETİN, emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmalarını tamamladı.

 BU MEKANIN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

      Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN, "Bu eğitim camiasındaki yatırımlar bu hükümetin istikrarlı yönetiminden kaynaklanmaktadır. Sadece eğitim sektörüne değil, ulaşım sektörüne, sağlık sektörüne, spor alanındaki çalışmalara ve en önemlisi de demokrasi ve insan haklarına katkısını hepimiz biliyoruz. Bu mekanın hayırlı olmasını diliyor ve başta hükümetimize, sayın başbakanımıza, bakanlarımıza ve Milli Eğitim Bakanımıza ve katkısı olan herkese huzurlarınızda teşekkür ediyor saygılar sunuyorum. . Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

       YAPILAN BU HİZMETLER BALIKESİR´İMİZE HAYIRLI, UĞURLU OLSUN

      Büyükşehir Belediye Başkanı Edip UĞUR konuşmalarında, Balıkesir Öğretmenevi Balıkesir’imize, eğitim camiamıza, öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olsun. Bu gün Balıkesir hareketli bir gün geçiriyor. Sabah İvrindi’de Hayvan Barınağının temelini attık. Susurluk Buzağılık Köprüsünün temelini attık. Altıeylül ve Karesi ilçelerimizin haşere ile ilgili örnek mücadelesini takip ettik. Şimdi de Öğretmenevi’nin tanıtımındayız. Buradan Küçük Sanayi Sitesi’nin kongresine gideceğiz. Oradan Balıkesir’de yapılacak olan Emniyet Müdürlüğü Kavşağı, Basri Otel Kavşağı, Altıeylül Kavşağı gibi kavşakların temel atma törenini yapacağız. Daha sonra Çocuk Köyü’nün Temel Atmasını, Rekreasyon alanının temel atmasını yapacağız. Yapılan bu hizmetler Balıkesir’imize hayırlı uğurlu olsun. Bu hizmetlerin hepsi Balıkesir’imiz için. Hepinizi saygıyla, sevgiyle, hürmetle selamlıyorum.” Sözlerine yer verdi.

            BALIKESİR MİLLİ EĞİTİMİ OKUL VE KURUM KURUM YATIRIMLARI OLARAK ALTIN ÇAĞINI YAŞAMAKTADIR

          İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, konuşmalarında, “ Türk ve Müslüman kültüründe misafir ağırlamak, misafire verilen değer ve ona yüklenen anlam oldukça önemlidir. Kuruluşu 1980´li yıllarda başlayan 1990´lı yıllardan sonra yaygınlaşan öğretmenevlerimiz, günümüzde ciddi anlamda yenilenerek “Sınırsız hizmet” anlayışı ile geleneksel Türk misafirperverliğinin en güzel örneklerini görebileceğiniz, otel konforunda hizmet veren ve çok tercih edilen kurumlar oldular. Balıkesir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulumuz,  zengin yatak kapasitesinin yanında toplantı salonu, düğün salonları ve sosyal alanlarıyla Balıkesir ve halkımızın öğretmenlerimizin eğitsel ve sosyal faaliyetleri ile kısa süre içinde Balıkesir’e önemli katkı sağlayacaktır. Halka mal olmuş bu kurumlarımızın kalite ve verimliliğinin devamlılığı için onların kurumsal sorunlarına olumlu bir bakış açısıyla değerlendirerek hep birlikte sahip çıkılması gerektiğine inanıyoruz.

        Milli Eğitim olarak sadece öğretmenevi yatırımlarımızla kalmadık. Son yıllarda Balıkesir Milli Eğitim okul ve kurum yatırımları açısından altın çağını yaşamaktadır. 2015 yılı itibariyle eğitim alanında çok büyük mesafeler aldık. Cumhuriyetin kuruluşundan 2003 yılına kadar toplam 6 bin derslik mevcutken son 12 yılda  yüzde 50’lik bir artışla 9 bin dersliğe yükseldik. 2014-2015 yılı yapımı devam eden ve yapılacak olan toplam yatırım miktarımız Temel Eğitimde, 3 Okul Öncesi, 8 İlkokul, 5 ortaokul ; Ortaöğretimlerde toplam yatırım miktarımız  ise 7 Anadolu Lisesi, 9 İmam Hatip Lisesi, 9 Meslek Lisesi  olmak üzere 2014-2015 yıllarında 46 okul ile toplam 237 milyon liralık yatırım miktarına ulaştık. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, öğrencilerimize, velilerimize, halkımıza hizmet etmekten onur ve gurur duyuyoruz.  Bu duygu ve düşüncelerle, başta Bakanımız Sayın Nabi AVCI olmak üzere bizleri motive ederek her zaman yanımızda olan Valimiz Sayın Mustafa YAMAN’a, eğitim yatırımlarını başlangıcından sonuna kadar takip eden ve desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip UĞUR’a, Sayın Milletvekillerimize, Strateji İdaresi Başkanı Sayın Veysel ERDEL’e, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Bahattin GÖK’e,  Yeni Öğretmevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Tahir ÇETİN’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Balıkesir’imize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, saygılar sunuyorum. ” sözleriyle tamamladı.

        Balıkesir Altıeylül Yeni Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu tanıtım programı öğle yemeğinin ardından Kadriye Kemal Gürel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi ile devam etti. Öğretmenevinin tanıtımının ardından program sona erdi.

 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.