BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Yöneticilik Formasyonu” Kazandırma Semineri Başladı

Halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilere yönelik üç aşama olarak gerçekleştirilecek olan “Yöneticilik Formasyonu" semineri başladı.
“Yöneticilik Formasyonu” Kazandırma Semineri Başladı

  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerin yürüttükleri görevlerde başarılı olmalarını, vizyoner bakış geliştirebilmelerini, değişim ve gelişimleri takip edebilmelerini, kişisel ve mesleki gelişimlerini sürdürebilmelerini amaçlayan ve üç aşama olarak gerçekleştirilecek olan "Yöneticilik Formasyonu" semineri İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Cengiz, Turhan Demirtaş, Hüseyin Aşık, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Fatih Aka, Mustafa Güleç, Ethem Ceran, İbrahim Bayer, Rabiye Kahraman ve Okul Müdürlerinin katılımıyla İlimiz Altıeylül Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde 11 Kasım 2015 Çarşamba günü başladı.

BU ÜÇ HAFTALIK HİZMET İÇİ SEMİNERİMİZİN FAYDALI OLMASINI ÜMİT EDİYORUM 

       İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, “Bu üç haftalık hizmet içi seminerimizin siz eğitim yöneticilerimiz açısından vizyoner bir bakış kazanma anlamında faydalı olmasını ümit ediyorum.” sözleriyle başladığı konuşmalarına, “Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Yusuf Tekin Bey ilimizde ve Bandırma ilçemizdeki toplantıda siz eğitim yöneticilerimiz ile görüş alışverişinde bulundu. Bir anlamda Milli Eğitim Bakanlığının temel politikalarının uygulamalarını birinci ağızdan bizzat belirleyen kişi tarafından sunulması Balıkesir’imiz açısından bir şans oldu.” sözleriyle devam etti.

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISININ ARTIRILMASI KONUSUNDA ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMANIZI VE ÖĞRETİM LİDERİ OLMANIZI İSTİYORUM

       “Yeni Türkiye’de Milli Eğitim politikalarında ve uygulamalarında çok farklı yaklaşımlar gündeme geliyor. Dünya değişiyor. Değişen dünyaya ve teknolojiye uygun olarak da sizlerin bu konuda adaptasyon süreci yaşamanız gerekiyor. Özellikle 2012 yılında 12 yıllık zorunlu eğitim süreci ile Milli Eğitim Bakanlığında büyük bir değişim süreci başladı.  Siz yönetici arkadaşlarımızın öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve ülkemize çok değerli hizmetler üreteceğine inanıyor, sizlere bu konuda son derece güveniyorum. Öğrencilerimizin başarısının artırılması konusunda çözüm odaklı çalışmanızı ve lider olmanızı istiyorum. Yöneticilik kutsal bir görev. Sizlerin yönetici olarak okullarınıza hakim ve cesur olmanız, öğrencilerimize yön vermeniz ve ideal kazandırmanız için öğretmenlerimizi de motive etmeniz gerekiyor.

ETKİLEŞİMLİ TAHTALAR İLE ELEKTRONİK BİLİŞİM AĞINI (EBA) ÖĞRETMENLERİMİZ AKTİF KULLANMALI VE SİZLER DE DENETLEMELERİNİ YAPMALISINIZ

     Birçok okulumuzda etkileşimli tahtalarımız kuruldu ve Tablet bilgisayarlarımızın dağıtımı devam ediyor. Öğretmenlerimiz bu teknolojiyi kullanmalıdır. Etkileşimli tahtalar ile EBA’yı öğretmenlerimiz aktif kullanmalı ve sizler de denetlemelerini yapmalısınız. Etkileşimli tahtayla dersi öğrenci çoklu etkenlerle teneffüs etmiş oluyor. EBA öğretmen ve öğrencilerimize bu konuda çok yardımcı oluyor.

“DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI”NI BİRİNCİ ÖNCELİK OLARAK GÜNDEMİNİZE ALMALISINIZ

Destekleme ve Yetiştirme Kursları konusunda çok verimli olan okullarımız var. İlimizde Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına % 65 oranında bir katılım var. İnşallah bu rakam %80’lere ulaşacaktır. Burada bu kursları açma ve öğrencilerimizi bu kurslara yönlendirme konusunda sizlere büyük görev düşüyor. Bizler çözüm önerilerine açığız. Yeni bir konu olduğu için bu konuda görüş alış verişi içinde bulunmamız gerekiyor. Kendi içinizde, ilçe yöneticilerimizle ve bizlerle görüş ve önerilerinizi paylaşarak bu konuyu daha iyi noktalara nasıl taşıyabiliriz noktasında hep birlikte çalışmamız ve öğretmenler ile yaptığınız toplantılarda bu konuyu birinci öncelik olarak gündeminize almanız gerekiyor.

ÇOCUKLARININ HAFTA SONLARININ DOLU DOLU GEÇMESİNDEN VE ÜCRETSİZ EĞİTİM ALMASINDAN VELİLERİMİZ ÇOK MEMNUN

       Çocuklarının hafta sonlarının dolu dolu geçmesinden ve ücretsiz eğitim almasından velilerimiz çok memnun. Sizler kendi içinizde çok farklı alternatifler geliştirerek iyi sonuçlar yakalayabilirsiniz. Şunu da bir kez daha burada yinelemek isterim ki, Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu temel politikaya aykırı davranarak Destekleme ve Yetiştirme Kursu açmazsanız eğer okul müdürlüğünden alınırsınız. Bu konuda herkes gerekli tedbirlerini alsın.” sözlerine yer verdi.

       İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, eğitim yöneticilerimizin her türlü sorusunu cevaplayacaklarını belirtmesinin ardından seminerin hayırlı olmasını dileyerek konuşmalarını tamamladı.

“YÖNETİCİLİK FORMASYONU” SEMİNERİ  03 ARALIK  2015 PERŞEMBE GÜNÜ YAPILAN DEĞERLENDİRME SINAVIYLA SONA ERECEKTİR

       İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız ile Şube Müdürlerimizin sunumları eşliğinde gerçekleştirilecek olan “Yöneticilik Formasyonu” semineri 03 Aralık 2015 Perşembe günü yapılan değerlendirme sınavıyla sona erecektir.

 

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.