BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÜREKLERDE ÂKİF, DİLLERDE HÜRRİYET TEMALI PROGRAM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Anadolu Yolunda "Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet" temalı İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy sergi açılışı gerçekleştirildi.
YÜREKLERDE ÂKİF, DİLLERDE HÜRRİYET TEMALI PROGRAM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Sebîlürreşad Tarih Kültür Eğitim ve Medeniyet Derneği arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Anadolu Yolunda "Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet" temalı konferans ile sergi açılışı ilimizde gerçekleştirildi.

Mehmet Akif Ersoy'un Millî Mücadele'ye katılmak amacıyla İstanbul'dan Anadolu'ya geçip Anadolu'nun birçok şehrini gezerek halkı Millî Mücadele'ye destek olmaya davet edişinden esinlenilen sergi, 28 Şubat 2022'de gerçekleştirilen törenle ziyarete açıldı.

Salih Tozan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programda İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI'nın açılış konuşması ve Milli Eğitim Bakanlığı video sunumunun ardından Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmen Yeterlikleri ve Yükseköğretim Kurumları ile İlişkiler Daire Başkanımız Bekir ŞİRİN'in konuşmacı olarak yer aldığı  "İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy" konulu konferans gerçekleştirildi. T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu müzik dinletisiyle devam eden program, farklı öğretim kademelerindeki öğrenciler tarafından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

Program bitiminde; Türkiye'nin dört bir yanındaki Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarında, kursiyerlerin Mehmet Akif Ersoy'dan esinlenerek yaptıkları minyatür, hat, tezhip, keçe, ebru gibi 593 el işi eserin yer aldığı  Anadolu Yolunda "Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet" temalı sergi tırının açılışı gerçekleştirildi. Katılımcılar açılışın ardından sergi tırını büyük bir beğeni ile gezdi.

 

Anadolu Yolunda Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy Temalı Sergi Tırı açılışına Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK, Baro Başkanı Av. Erol KAYABAY, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan BİLGİN, Karesi Kaymakamı Metin ARSLANBAŞ, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmen Yeterlikleri ve Yükseköğretim Kurumları ile İlişkiler Daire Başkanımız Bekir ŞİRİN, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

01-03-202201-03-202201-03-202201-03-202201-03-202201-03-202201-03-202201-03-202201-03-202201-03-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.