BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ziraat Bankası Fen Lisesi’nden Kutlu Doğum Haftası

      Ziraat Bankası Fen Lisesi’nin hazırladığı “Hz Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” temalı  “Kutlu Doğum Haftası” programı Balıkesir Müftüsü Turgut AÇERİ, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY, Şube Müdürü İslam AKTEPE,  Okul Müdürü Mehmet Emin BATMAZ, öğretmen ve öğrenci katılımıyla 27 Nisan 2015 Pazartesi günü gerçekleştirildi.
Ziraat Bankası Fen Lisesi’nden Kutlu Doğum Haftası

      Program, saygı duruşunun ardından  İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

     “Kutlu Doğum Haftası” programı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

     Ziraat Bankası Fen Lisesi Müdürü Mehmet Emin BATMAZ’ın açılış konuşmalarında, “Hz Muhammed (SAV)’ in dünyaya gelişi münasebetiyle hazırlanan “Hz Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” temalı  programa teşriflerinden dolayı protokol üyelerine ve programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

      HZ. MUHAMMED´İ HER YÖNÜYLE KENDİMİZE ÖRNEK ALMALIYIZ

     Balıkesir İl Müftüsü Turgut AÇARİ, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarında, Hz. Muhammed’in, yardımseverlik, affedici ve çalışkan olması yönleri üzerinde durarak bizlerin de kendimize her yönüyle Hz. Muhammed’i örnek almamız gerektiğini dile getirdi.

      11. sınıf öğrencilerinden, Şahinde Eser YÜKSEK’in “Ben Böyle Olmamalıydım” ile Yavuz Selim AKGÜN’ün “Adın Geçer” Naatları ile okul korosunun söylediği ilahileri, davetliler ilgi ve beğeniyle dinlediler. 

      Ziraat Bankası Fen Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Arif ŞAFAK, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Arif SUNAL, İngilizce öğretmeni Nurten ARSLAN, Tarih öğretmeni İsmail ŞEVİK tarafından gerçekleştirilen “Hz Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” temalı  “Kutlu Doğum Haftası” programı “Mukaddes Emanetler”in fotoğraflarının yer aldığı serginin gezilmesinin ardından Balıkesir İl Müftülüğü İlahi Grubu’nun söylediği ilahilerle sona erdi. 

 

Fen Lisesi Kutlu Doğum  Fen Lisesi Kutlu Doğum

Fen Lisesi Kutlu Doğum  Fen Lisesi Kutlu Doğum

Fen Lisesi Kutlu Doğum  Fen Lisesi Kutlu Doğum

Fen Lisesi Kutlu Doğum

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.