BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1. Ulusal Lise Öğrencileri Kongresi (ULOK 2018)

Müdürlüğümüzün yürütücüsü olduğu "Sosyal Hayata Aktif Katılımda Bilimsel Düşüncenin Rolü: Söz Gençlerin" isimli projenin hibe desteğiyle yürütülecek olan 1. Ulusal Lise Öğrencileri Kongresi (ULOK 2018) 26-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Ayvalık Cunda Uygulama Oteli´nde gerçekleştirilecektir.
1. Ulusal Lise Öğrencileri Kongresi (ULOK 2018)

Erasmus+ Programı Ana Eylem 3 Politika Reformlarına Destek: Yapılandırılmış Diyalog Gençler ve Gençlik Alanında Karar Alıcılar Arasındaki Toplantılar kapsamında desteklenen ve “Sosyal Hayata Aktif Katılımda Bilimsel Düşüncenin Rolü: Söz Gençlerin” isimli projenin hibe desteğiyle yürütülecek olan 1. Ulusal Lise Öğrencileri Kongresi (ULOK2018) ülkemizdeki lise öğrencilerinin yaptıkları bilimsel çalışmaların paylaşılmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda kongrenin ana teması “gençlerin sosyal hayata katılımı” olarak belirlenmiş ve ana temayla bağlantılı olarak 4 alt tema (Fen Bilimleri, Beşeri Bilimler, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Değerler Eğitimi) seçilmiştir.

26-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Ayvalık Cunda Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilecek olan kongre kapsamında paneller, atölye çalışmaları ve sosyal etkinlikler düzenlenecektir. Kongreye akademisyenler, öğretmenler, öğrenciler, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ile bilimsel çalışmalara gönül vermiş herkes davetlidir.

Kongre, bildirili ve dinleyici olarak katılımlara açıktır. Bildiri sunumunda bulunacak öğrenci ve danışman öğretmenlere ait seyahat ve konaklama ücretleri proje bütçesinden karşılanacaktır. Sunulabilecek bildirilere ait kapsam, başvuru ve detaylar  www.ulok2018.org adresinde yer almaktadır.

 

 

  26-04-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.