BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

11.TÜBİTAK’tan Balıkesir’e Türkiye İkinciliği Ödülü

   Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından bu yıl 11.si düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Balıkesir, Türkiye ikincisi oldu.
11.TÜBİTAK’tan Balıkesir’e Türkiye İkinciliği Ödülü

    Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Türkiye genelinde yaklaşık 11 bin öğrencinin 7 bin 905 projeyle katıldığı 11.TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması “Türkiye Finali“nde Balıkesir, Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi “Biyoloji” alanında Türkiye ikincisi oldu.

     Ülke genelinde ortaokul 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri bilimsel amaçlı yarışma ve benzeri etkinlikleri ülke genelinde ilgi ve katılımı artırarak yaygınlaştırmak ve teşvik etmek, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip öğrencileri erken yaşlarda keşfedip var olan yeteneklerine katkı sağlamak amacıyla TÜBİTAK tarafından bu yıl Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik alanlarında “Bölge Finali” ve “Türkiye Finali” olarak düzenlenen “11. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”, ödül töreni ile sona erdi.

YARINLARIMIZIN BİLİM ADAMLARI, 11.TÜBİTAK "TÜRKİYE FİNALİ"NDE BALIKESİR’İ, 2 PROJE İLE TEMSİL ETTİ

     “11. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” "Türkiye Finali"nde, Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi’nden Biyoloji öğretmeni Leyla Ayverdi danışmanlığında öğrencilerimiz Ceylin Afacan ve Suat Melis Kundakçı “Biyoloji” alanında "Ballıbabagiller Familyasından Bitki Özütleri Kullanılarak Sentezlenen Biyoplastiklerin Besinlerin Raf Ömrünü Uzatmaya Etkisi" adlı projeleri ile yine Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi’nden Kimya öğretmeni Pınar Sabaz danışmanlığında öğrencimiz Zeren Kılıç “Kimya”  alanında “Deniz Marulu (Ulva Lactuca)´dan Organik Ürünler Elde Ediyoruz” projesi ile Balıkesir’i temsil etti.

BALIKESİR, 11.TÜBİTAK’TA BİYOLOJİ ALANINDA TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

      “11. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda Balıkesir’den Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Ceylin Afacan ve Suat Melis Kundakçı, Biyoloji öğretmeni Leyla Ayverdi danışmanlığında,  “Biyoloji” alanında "Ballıbabagiller Familyasından Bitki Özütleri Kullanılarak Sentezlenen Biyoplastiklerin Besinlerin Raf Ömrünü Uzatmaya Etkisi" adlı projeleri ile Bursa Bölge Birinciliklerinin ardından Türkiye ikinciliği ödülünün sahibi oldu.

BİLİM İÇİN, ÜLKEM İÇİN BENİM DE PROJEM VAR

     Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, “11. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” "Türkiye Finali"nde ‘Bilim için, ülkem için benim de projem var.’ diyerek Balıkesir’i, üstün başarıyla temsil eden ve büyük bir başarıya imza atarak İlimize  “Biyoloji” alanında Türkiye ikinciliği kazandıran Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi’ni, iyi ve güzel bir gelecek oluşturmak için çocuklarımızı özenle yetiştiren öğretmenlerimiz ile geleceğimizin bilim adamları öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

 

29-05-2017  29-05-2017

29-05-2017  29-05-2017

29-05-2017  29-05-2017

29-05-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.