BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS'TA SÖZ, GENÇLERİN...

Balıkesirli millî sporcular ve 20 ilçenin gençlik meclisi temsilcileri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda; Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, İl Gençlik ve Spor Müdürü Lokman ARICIOĞLU ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ'la video konferansta bir araya geldi.
19 MAYIS'TA SÖZ, GENÇLERİN...

19 Mayıs 2020 Salı günü saat 10:30'da video konferans yöntemiyle toplantıya  Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, İl Gençlik ve Spor Müdürü Lokman ARICIOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ, Balıkesirli millî sporcular ve 20 ilçenin gençlik meclisi temsilcileri katıldı.

 

PANDEMİ SÜRECİ BAYRAMLARIMIZI KUTLAMAYA ENGEL DEĞİL

 

Konuşmasına Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarına teşekkür ederek başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz "Ulu Önder Atatürk ile silah arkadaşlarının Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 101. yılında siz gençlerimiz ve şehrimizin gururu Milli Sporcularımızla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Gençlerimiz bizler için çok kıymetli. Onların derslerinin yanında sporla da ilgilenerek bunu profesyonel hale getirmesini her zaman destekliyoruz." dedi.

 

BUGÜN, KÜLLERİMİZDEN DOĞDUĞUMUZ GÜN

 

Bu anlamlı günde Balıkesir'in en değerlileri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ: "19 Mayıs; esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen aziz milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır.

19 Mayıs 1919'da Samsun'da yakılan istiklal meşalesi Amasya, Sivas ve Erzurum'dan geçerek elden ele, dilden dile tüm vatan sathına yayılmış; 101 yıl önce bugün esarete ve yokluğa hayır diyen bir millet küllerinden yeniden doğmuştur.

O gün Samsun'a ilk adımı atarak milli mücadelemizi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle anıyor; böylesine anlamlı bir günde bizleri gençlerimizle ve şehrimizin gururu millî sporcularımızla buluşturan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz'a da tüm öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum." dedi.

 

BAŞKANIMIZIN EĞİTİMCİ OLMASI BİZİM İÇİN BÜYÜK ŞANS

 

İl Gençlik ve Spor Müdürü Lokman Arıcıoğlu da tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak şu ifadelere yer verdi: "Bu yıl pandemi dolayısıyla bayramı evlerimizden kutluyoruz; ama önümüzdeki yıl bu yılındaki de ekleyerek inşaallah çok daha coşkulu bir şekilde kutlayacağız.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımızın bir eğitimci olması bizim için büyük bir şans. Her zaman bizim ve sporcularımızın yanında olarak bizlere destek veren bir başkanımız var. Balıkesirimizin milli sporcularını gençlerimizle bir araya getirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum." dedi.

 

         Program; Balıkesirli millî sporcular Yasemin Adar (güreş), Habibe Afyonlu (judo), Ahmet Mustafa Yılmaz (atletizm) ve Ertuğrul Dağdeviren'in (güreş) spor hayatlarına nasıl başladıkları ve nelerle mücadele ederek nasıl başarı elde ettiklerini anlatmaları ve öğrenci temsilcilerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

20-05-202020-05-202020-05-202020-05-202020-05-202020-05-202020-05-2020

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.