BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları Değerlendirildi

Valimiz Sayın Hasan Şıldak başkanlığında 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı için yapılan hazırlıklar ile Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi çalışmalarının değerlendirildiği toplantı gerçekleştirildi.
2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları Değerlendirildi

Balıkesir Öğretmenevinde yapılan toplantıda Balıkesir'in eğitimine değer katmaya devam edecek olan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi yeni dönem hazırlık çalışmaları da ele alındı.

Valimiz Sayın Şıldak, öncülüğünde ve bizzat takip ettiği çalışmalarla Balıkesir'de eğitimi birinci gündem maddesinde tutmaya devam ediyor. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında sahada ve tüm ilçelerde yaptığı okul ziyaretleriyle eğitimin heyecanına ortak olan Valimiz Sayın Şıldak projesinin getirdiği enerjinin bu yıl da devam edeceğini vurguladı. Eğitim yılı öncesinde İl genelinde yapılan hazırlık çalışmalarının da ele alındığı toplantıda, yeni dönemde uygulanacak BİGEP Projesi yönergesi görüşüldü.

 BİGEP'in sahada aynı motivasyonla devam edeceğini söyleyen Şıldak, projenin bu yıl akademik başarıya daha çok odaklanacağını vurguladı. Projenin başlıkları arasında yer alan danışman öğretmenlik, deneme sınavları ve ödüllendirme çalışmalarının sinerji ve motivasyonu arttırmaya devam edeceği de toplantıda ifade edilenler arasında yer aldı.

 Şıldak, "LGS'de Yüzümüz Güldü"

Valimiz Sayın Hasan Şıldak toplantıda yaptığı değerlendirmede eğitimin ve kapsamında yer alan faaliyetlerin, en kaliteli ve standardı yüksek şekilde gerçekleştirilmesinin temel hedeflerden biri olduğunu söyledi. Şıldak, "Bu hedef doğrultusunda hep birlikte çalışıyoruz, yol arkadaşlığı yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl da elimizden gelenin ötesinde bir performans göstererek en iyisini yapmaya çalıştık. Bir yol haritası dâhilinde eğitim süreçlerini bütün okullarımızda canlı tutmaya, teşvik edici olmaya, motive edici olmaya ve ödüllendirme yöntemlerini kullanmaya gayret gösterdik. Bunun yansıması olarak ortaokul düzeyindeki LGS sınavında yüzümüz güldü diyebiliriz." şeklinde konuştu.

 Valimiz Sayın Şıldak BİGEP kapsamında yürütülecek çalışmaların akademik başarıya odaklanacağını belirttiği toplantıda 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının sağlıklı ve huzurlu bir ortamda geçmesi, herkesin çok daha istekli bir gayret içinde olması temennisinde bulundu.

02-09-202202-09-202202-09-202202-09-202202-09-202202-09-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.