BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali Başvuruları Başladı

4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali Başvuruları Başladı

       İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nin dördüncüsü 19 Nisan-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Palet Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından her iki yılda bir düzenlenen Bienal, “Yaratıcı Yeni Kuşakların Yetişmesi İçin Uygun İklim Yaratma” genel amacıyla çalışmalarını yaygınlaştırmaktadır.

         Bienal’de; çocuklar ile sanatçı ve sanat eğitmenleri ve idarecilerin güncel sanatın içinde yer almaları; farklı malzeme, teknik ve disiplinleri kullanmaları ve özgün sanat çalışmalarını toplumla paylaşabilmeleri hedeflenmekte ve öğrenim gören her yaştan bireyin desteklenerek kültür-sanat yaşamına yön verecek üretici ve bilinçli sanatseverlerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Diğer yandan Bienal, programında yer alan söyleşi, panel ve atölye çalışmaları ile Türkiye ve yurtdışından; sanatçı, akademisyen, eğitim liderleri ile öğretmenleri buluşturarak mesleki donanımın arttırılmasına da katkı sağlamayı hedeflemektedir.

         Bienal çocuk ve gençlerin (4-18 yaş) bireysel katılımına açıktır. Bienal, öğretmen, yetişkinler veya sanatçıların rehberliğinde, Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin her türlü sanatsal üretimine açıktır. Teknik serbesttir; video art, ses-görüntü enstalasyonları, heykel, seramik, atık çalışması, karışık teknik, resim, fotoğraf, dans, müzik, sahne performansı olabilir.

          Söz konusu bienale 10 Ocak 2016 tarihi saat 24:00’a kadar cocukgenclikbienal.org internet adresinde bulunan başvuru formu doldurularak başvuru yapılacaktır.

 

         Başvuru katılım şartnamesi ve başvurular için tıklayınız.

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.