BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk, Ebediyete İntikalinin 77. Yılında Balıkesir’de Saygıyla Anıldı

       Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, tüm dünyanın takdirini kazanmış saygın bir lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. Yılında Balıkesir’de rahmet, minnet ve saygıyla anıldı.
Atatürk, Ebediyete İntikalinin 77. Yılında Balıkesir’de Saygıyla Anıldı

      Ebediyete intikalinin 77. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma töreni, Balıkesir Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Törene Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir Milletvekili Mahmut Poyrazlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Garnizon ve Okullar Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, daire amirleri,  protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

      Atatürk heykeline Valilik, Garnizon Komutanlığı ile Belediye Başkanlığı çelenklerinin konmasının ardından saatler 09.05’i gösterdiği anda siren sesleriyle birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı eşliğinde şanlı bayrağımız yarıya indirildi. Bu sırada resmi daire ve kuruluşların, özel iş yerlerinin bayrakları yarıya indirildi, taşıtlarının klaksonları ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün sirenleri çaldı.  

     Atatürk’ü anma törenlerine Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezinde devam edildi. İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu program, Vali Mustafa Yaman, Balıkesir Milletvekili Mahmut Poyrazlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Garnizon ve Okullar Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

     Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Tarih Öğretmeni Numan Özbayram’ ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

     Atatürk ve 10 Kasım ile ilgili, öğrenciler ve halk ile yapılan röportajlardan oluşan kısa film sunumu ilgiyle izlendi.

    Ebediyete intikalinin 77. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programı, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı ve izleyenlere duygulu anlar yaşatan “Liderin Cesareti” adlı dramanın ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

  

    

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.