BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” İşbirliği Protokolü İmzalandı

     Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Balıkesir’in kamu kurum ve kuruluşları “Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” işbirliği protokolü kapsamında bir araya geldi.
“Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” İşbirliği Protokolü İmzalandı

      “Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” işbirliği protokolü Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğündeki kamu kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Karesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen işbirliği imza törenine; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Genel Sekreter Osman Yenidoğan, Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Sağlık İl Müdürü Servet Kocaöz, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bekir Bahar, İl Müftüsü Turgut Açari, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Abdullah Poyraz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Akbıyık, daire başkanları ve basın mensupları katıldı.  

       “Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” işbirliği projesine dahil olan kurum müdürleri, proje kapsamında yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

GELECEĞİMİZİN MİMARI OLAN ÇOCUKLARIMIZIN ŞEHİR KÜLTÜRÜNÜ BENİMSEMİŞ KİŞİLER OLARAK YETİŞMESİNİ ARZULUYORUZ

       İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, konuşmalarına “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ‘Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor’ projesi içerisinde olmaktan ve çalışmaktan memnun olduğumuzu özellikle ifade emek istiyorum.” sözleriyle başladı. Ardından, “Öğrencilerimizin bilgi birikimi ve kültürel açıdan sportif açıdan en iyi şekilde yetişmeleri için gayret ediyoruz. Yapılan araştırmalarda en mutlu ikinci il olarak bilinen Balıkesir tarihi ve kültürel açıdan zengin bir il. Bizler İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geleceğimizin mimarı olan çocuklarımızın şehir kültürünü benimsemiş kişiler olarak yetişmesini arzuluyoruz. Bizleri bu proje ile bir araya getiren Sayın Başkanımıza da teşekkür ediyorum.” dedi.

                                                  “BALIKESİR’DEKİ HER İNSANA DOKUNMAK İSTİYORUZ”

     “Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” projesiyle Balıkesir’de yaşayan her insana dokunmak istediklerini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kurumlar arasında işbirliği ve koordinasyon sağlanarak; belediyenin ve kurumların daha verimli çalışması ve insanlara hizmet etmesinin hedeflendiğini söyledi.Bütün kurumların kendi sinerjisini ortaya koyarak halka dokunacağını kaydederek, proje kapsamında kurumların üstleneceği sorumluluklardan bahsetti.

     Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, sözlerinin devamında, “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, halkı sağlıklı yaşaması, sporla ilgilenmesini sağlayıp, obeziteyle mücadeleyle ilgili çalışmalar yapacak. Deprem bölgesiyiz. Bunun için aktif kent gönüllülerini öğrencilerden oluşturmak istiyoruz. Bununla ilgili AFAD İl Müdürlüğümüzle birlikte çalışacağız. Sağlık İl Müdürümüz, Balıkesir’de kanser erken teşhis aracının olmadığını ifade etti. Yaptığımız tırlardan birini erken teşhis aracı olarak Sağlık İl Müdürlüğümüze tahsis ettik. Bu tırın içerisinde elektronik cihazlar olacak. Tırın içindeki düzenin de elektronik cihazlara göre olması gerektiğinden Sağlık Bakanlığımızın standartlarına uygun tırın siparişini veriyoruz. Burada göz taraması, kemik taraması, mamografi ve diğer hastalıklarla ilgili erken tanı cihazları burada olacak. Bu tırımız mahalle mahalle dolaşıp halkımıza hizmet edecek. Müftülüğümüz, vereceği eğitimlerle inançlarla ilgili eğitimler verecek. Beyaz masamız gideceği mahallelerde tarama yapacak. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, engellilerle, çocuklarla, yaşlılarla ilgili çalışmalar yapacak. İhtiyaç sahiplerini tespit edecek. Kurumlar arasında koordinasyonla yerel yönetimlerin gücüyle birlikte hizmetler vatandaşa ulaşacak. Bunun büyük bir hizmet olacağına inanıyorum. Kurumlarımızla üniversitemizle vatandaşlara daha fazla değeceğiz. Bunun koordinasyonunu Büyükşehir Belediyesi, Beyaz Masa yapacak” dedi.

      Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un konuşmasının ardından “Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor” projesine dahil olan kurumların temsilcileriyle protokol imzalandı.

 

30-11-2015  30-11-2015

30-11-2015  30-11-2015

30-11-2015  30-11-2015

30-11-2015  30-11-2015

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.