BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir EBA Yarışmalarında Türkiye Birincisi

     Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’nın tanıtılması kapsamında farkındalığı artırmak amacıyla yapılan EBA yarışmaları sonuçlandı.
Balıkesir EBA Yarışmalarında Türkiye Birincisi

BALIKESİR 81 İL ARASINDAN 4 ÖDÜL İLE TÜRKİYE BİRİNCİSİ

    EBA (Eğitim Bilişim Ağı) öğretmenler ile öğrenciler arasında iletişim kurmak, eğitim hayatları boyunca kullanabilecekleri materyalleri sağlamak üzere kurulan eğlenceli bir eğitim sitesi olan Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’nın tanıtılması kapsamında farkındalığı artırmak amacıyla yapılan “Çocuk ve Oyun“ konulu EBA Kadraj 3. Fotoğraf, “Mülteciler ve Kardeşilk” konulu EBA Çizgi 2.Karikatür ve “15 Temmuz ve Şehitler” konulu EBA Resim yarışmaları sonuçlandı. Balıkesir 81 il arasından toplam ödül miktarında 4 ödül alarak Türkiye Birincisi oldu.

“15 TEMMUZ VE ŞEHİTLER” KONULU  EBA RESİM YARIŞMASINDA HER İKİ KATEGORİDE BALIKESİR, TÜRKİYE BİRİNCİSİ

     Ülkemizde yaşanan hain darbe girişiminin ardından milletimizin ortaya koyduğu asil duruş, demokrasiye sahip çıkan can siperane savunuşu, millet olma, bir olma arzusu EBA yarışmalarında resim sanatı ile şekil buldu. “15 Temmuz ve Şehitler” konulu EBA Resim yarışmaları öğretmen ve öğrencilerimizin milli irade, demokrasi, vatan, ordu- millet, şehadet, ilk kurşun, kahramanlık, bayrak konularına resim yoluyla bakış açıları yansıtarak Edremit Altınoluk Mustafa Erçetin Ortaokulu Öğretmeni Önder Önerbay Öğretmen kategorisinde Türkiye 1.si, Karesi T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencisi Batuhan Çetin öğrenci kategorisinde Türkiye 1.si oldu.

“MÜLTECİLER VE KARDEŞLİK” KONULU EBA ÇİZGİ KARİKATÜR YARIŞMASINDA TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ VE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ BALIKESİR’DEN

    “Mülteciler ve Kardeşlik” konulu EBA yarışmasında Altıeylül Plevne Ortaokulu öğretmeni Gülcan Çilingiroğlu Aksakal Türkiye 2. si, Karesi Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi öğrencisi Sena Ağaoğlu Türkiye 3. sü olmuştur.

     Böylece Türkiye genelinde yapılan EBA yarışmalarında 4 ödül alarak Balıkesir, “15 Temmuz ve Şehitler” konulu EBA resim yarışmasında öğretmen ve öğrenci kategorisinde iki Türkiye birinciliği, “Mülteciler ve Kardeşlik” konulu EBA “Çizgi Karikatür” yarışması öğretmen kategorisinde bir Türkiye ikinciliği, öğrenci kategorisinde bir Türkiye üçüncülüğü olarak EBA yarışmalarında Türkiye’nin en fazla ödül olan ili olmayı başardı.

 

16-05-2017  16-05-2017

16-05-2017  16-05-2017

   

                                      

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.