BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı

   Balıkesir İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı.
Balıkesir İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı

     İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın başkanlığında toplanılarak il genelinde yapılan çalışmalar değerlendirildi.

     Toplantıya Balıkesir Valisi Yazıcı´nın yanı sıra Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim özdemir, Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Kasım Özek, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Erdurmuş, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM POLİTİKALARI

     İl düzeyinde istihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu geliştirici, işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif iş gücü programlarının belirlenmesi, istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla toplanan kurulda gündem maddeleri konuşularak karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

İSTİHDAMIN ARTMASINA YÖNELİK PROJELER ÜRETMELİYİZ

     Balıkesir sanayisinin daha ileriye gitmesi adına gösterilen gayretlere destek olmaya çalıştıklarını aktaran Vali Yazıcı,  toplantının açılış konuşmasını yaparak, "Hem sanayinin gelişmesine hem de istihdamın artmasına yönelik yeni projeler üretmeye devam ediyoruz." dedi.

ÖĞRENCİLERİN İŞ DENEYİMİ KAZANMALARI GEREKİYOR

     Mesleki okullarda eğitim gören öğrencilerin iş deneyimi kazanmasına büyük önem verdiklerini bildiren Vali Yazıcı, "İlimizde istihdama yönelik kurs ve programlar, mesleki eğitimde açılacak ve kapanacak bölüm ve dallar konusunda kararlar alınarak bu kararlar doğrultusunda ilgili Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca gerekli çalışmalar gerçekleştirilmiştir." dedi.

     İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

27-10-2017  27-10-2017

27-10-2017  27-10-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.