BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Kariyer Akademi Tanıtım Seminerleri Tamamlandı

      Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen ve GMKA 2015 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “Balıkesir Kariyer Akademi” projesi ile Kariyer Danışmanlık Akademisinin tanıtılması ve kariyer danışmanlığı konusunda farkındalık oluşturulması öğrencilere yönelik yapılması planlanan eğitimlerin içeriği hakkında bilgi verilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yalçın’ın koordinatörlüğünde ve 25 kariyer danışmanı öğretmen tarafından 20 ilçemizin tüm 12.sınıf öğrencilerine 23-24-25-26 Şubat 2016 tarihlerinde seminerler verildi. 
Balıkesir Kariyer Akademi Tanıtım Seminerleri Tamamlandı

HEDEFİMİZ TEMEL MESLEKİ BECERİLERİN GELİŞTİRİLMESİDİR

         Balıkesir Kariyer Akademi Merkezi Danışanlarının iş bulma becerilerini artırma ve buldukları işte sürekliliklerini sağlamaları için gereken temel mesleki becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.

       Seminerde; öğrencilerin kariyer planlaması yaparken, vizyon-misyon ve hedeflerini belirlerken ve bu hedeflerine ulaşma yolunda ilerlerken nelere dikkat etmeleri gerektiği konuları üzerinde duruldu. Seminer sürecinde öğrencilere Balıkesir Kariyer Akademi Merkezinin açık adresi ve web adresi ile siteye üye olma ile eğitimlerinden yararlanma konularında da detaylı bilgiler verildi.  Özellikle değişim ve gelişim kavramlarının bireysel farkındalık ve sorumluluk alarak gerçekleşeceği vurgulanarak, hedef ve tutarlı çaba varsa her bireyin düşlediği hayallerine ve hedeflerine ulaşabileceği mesajları verildi. Cesaret ve kendine güvenin, inancın ve olumlu düşünmenin gücü doğrultusunda anlatılan hikayeler, izlettirilen videolar ve renkli bir sunumla seminer tamamlandı.

KARİYER PLANLAMA GELİŞME ODAKLI ÇALIŞMA EĞİTİMLERİ VERİLECEK

         Balıkesir Kariyer Akademi Merkezinde girişimcilik, cv hazırlama, girişimcilik, bilgisayar okur yazarlığı, meslek seçimi, iş arama becerileri ve kaynaklara ulaşma mülakat teknikleri hedef belirleme, zaman yönetimi problem çözme becerileri etkili iletişim becerileri kariyer planlama gelişme odaklı çalışma eğitimleri verilecek olup kurulan portalla aynı eğitimler uzaktan eğitim şeklinde eş zamanlı olarak değişik tarihlerde danışanlara sunulacaktır.

 

 

08-03-2016  08-03-2016

08-03-2016  08-03-2016

08-03-2016  08-03-2016

08-03-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.