BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir’de 151 Okula “Beyaz Bayrak”

   Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Beyaz Bayrak" projesi kapsamında Balıkesir’de sertifika almaya hak kazanan okullar ödüllendirildi.
Balıkesir’de 151 Okula “Beyaz Bayrak”

     Altıeylül Yarış Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Refik Budak, İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Burcu Hekim, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, İl Halk Sağlığı Şube Müdürü Dt. Ömür Akyıldız Ereğiz, İl Halk Sağlığı Şube Müdürü Aydın Doran, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İslam Aktepe, Ferhan Şahin, Fatih Aka, Ethem Ceran, Halk Sağlığı Müdürlüğü yöneticileri ve ödül alan okulların yöneticileri katıldı.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile başlayan programa, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında 2006 yılında imzalanan ‘Beyaz Bayrak’ projesi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmesi ile devam edildi.

DEĞERLER EĞİTİMİ İLE ÖĞRENCİLERİMİZİ ÇOK DAHA GÜZEL YETİŞTİRECEĞİZ

     ‘Temizlik imandandır.’ anlayışına sahip bir dinin mensupları olarak önce temiz olmak zorunda olduğumuzu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız konuşmalarına, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında yürütülen ‘Beyaz Bayrak’ protokolü çerçevesinde okullarımıza ve okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin hijyen ile temizlik alışkanlığına azami özen gösteren, bu konuda başarılı çalışmalar yürüterek bu projeye katkı sağlayan ve ödüle layık görülen tüm okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve desteklerini esirgemeyen sağlık çalışanlarına teşekkür ederek başladı. Okullarımızın fiziki imkanlar bakımından çok çok iyi noktada bulunduğunu ifade eden Müdürümüz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Valimizin himayelerinde başlatılan BENGİ Projemizin en önemli ayaklarından biri değerler eğitimi. Değerler eğitimi noktasında bir erozyon yaşamaktayız. Maalesef yavaş yavaş değerlerimizi kaybetmeye başladık. Okullarımızdaki fiziki güzelliklerin yanı sıra misafirperverlik, temizlik, saygı gibi birçok değerimiz ile değerler eğitimi noktasında da inşallah hep beraber öğrencilerimizi çok daha güzel yetiştireceğiz.”

TÜRKİYE’DE “BEYAZ BAYRAK”A SAHİP İLK 10 İL ARASINDA OLACAĞIZ

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Balıkesir’in eğitim yöneticilerine okullarının temizliğine, düzenine, nezafetine gösterdikleri ilgi ve alaka dolayısıyla teşekkür etti. “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan 151 okulu da kutlayarak bu başarının artarak devam etmesi dileğinde bulundu. Balıkesir’in ‘Beyaz Bayrak’a sahip en çok okulu olan İl olarak Türkiye’de ilk 10 il arasında olma temennisini ile konuşmalarını tamamladı.

BAZI ADIMLAR KÜÇÜK YAŞLARDA ATILIYOR

    Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında 2006 yılında uygulanmaya başlanan ‘Beyaz Bayrak’ programı hakkında kısaca bilgi veren İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Refik Budak konuşmalarında, “Sağlığın tanımı, bedenen, biyolojik ve ruhen tam bir iyilik halinde olmasıdır. Biz sağlık çalışanları olarak size her zaman destek olmaya hazırız. Sizinle sağlıklı iken görüşmek istiyoruz. Bazı adımlar küçük yaşlarda atılıyor, değerler eğitimi bu noktada çok önemli. Değerlerimizi kaybederken kilo kazandık ve maalesef obez olduk. Her üç yetişkinden biri obez. Bunun önüne geçmek lazım. Bunu da özellikle sağlıklı beslenme ve hareketle, hayat alışkanlıklarımızı da bu yönde düzenleyerek sağlayabiliriz. Bu konuda çalışmalar yürütmekteyiz. Süreklilik konusunda iş birliği halinde bizlere destek olmanızı ve öğrencileri de gözlemlemenizi istiyor, katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi. 

BALIKESİR’DE 151 OKUL “BEYAZ BAYRAK” ALMAYA HAK KAZANDI

    03.08.2006 tarihinde Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Beyaz Bayrak” projesi kapsamında, yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi ile çocuklarımızın eğitildiği okullarımızın temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi ve bu konuda gayret gösteren okullarımızın “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” ile ödüllendirilmesi amaçlanmaktadır.

    “Beyaz Bayrak” projesi kapsamında 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılında yapılan değerlendirme sonucunda Balıkesir ili genelinde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan 151 okulun müdürlerine sertifikaları İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Refik Budak ve diğer protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

    Toplu fotoğraf çekimiyle “Beyaz Bayrak” sertifika töreni sona erdi.

29-09-2017  29-09-2017

29-09-2017  29-09-2017

29-09-2017  29-09-2017

29-09-2017  29-09-2017

29-09-2017  29-09-2017

29-09-2017  29-09-2017

29-09-2017  29-09-2017

29-09-2017  29-09-2017

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.