BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir’de BENGİ Rüzgarı Esmeye Devam Ediyor

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi “Öğretmen Buluşmaları” kapsamında İvrindi ilçemizde eğitim yöneticisi ve öğretmenlerle bir araya geldi.
Balıkesir’de BENGİ Rüzgarı Esmeye Devam Ediyor

   İvrindi ilçesinde gerçekleştirilen toplantıya Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın yanı sıra İvrindi Kaymakamı Server Sinanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, daire amirleri, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

BALIKESİR’DE BENGİ İLE EĞİTİM İKLİMİ OLUŞTU

  Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme  (BENGİ) projesi yürütme ekibi adına bir sunum gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız BENGİ projesinin içeriği hakkında bilgi verdi. Okumanın önemine de değinerek Balıkesir’de bir sevda olan BENGİ projesi ile eğitim iklimi oluştuğunu ve birliktelik ruhu yakalandığını ifade etti.

BENGİ ÇOK KAPSAMLI BİR EĞİTİM PROJESİ

     Eğitimin daha da nitelikli hale gelmesi için hep birlikte çaba gösterdiklerini ifade eden Vali Yazıcı da, "BENGİ çok kapsamlı bir eğitim projesi. Değerler eğitiminden, kurumlararası işbirliklerine; sosyal ve sanatsal faaliyetlerden; mesleki gelişim programlarına uzanan pek çok başlıkta uygulama alanı bulunuyor. Nihai amacımız, Balıkesir´in pırıl pırıl evlatlarının çok daha nitelikli eğitim almasını temin etmektir. Çocuklarımıza, daha iyi insan olmak için kitapları adres gösteriyoruz. "dedi.

BİRÇOK BAŞARI HİKÂYELERİ VAR

     Çocukların iyi eğitilmediği zaman toplumun zarar göreceğini ifade eden Vali Yazıcı, "Bu ülke, bu çocuklar bizim. Onlarla beraber yaşayacağız. Öğretmenlerimizi daha iyi motive edeceğiz. Onların kendine olan özgüvenlerini tazeleyeceğiz. Öğretmenler ile ilgili hep ümitli oldum. Bu ümidim boşa çıkmadı. Öğretmenlerle ilgili birçok başarı hikâyeleri dinledim. Bir öğretmen çok şeyi değiştirebiliyor. Kendinize bu manada güvenin. Çok insanın hayatına küçücük bir dokunuşla bambaşka bir yolculuğa çıkartabileceğinizi unutmayın. Ben buna tüm kalbimle inanıyorum. Öğretmenlik özel bir ihtisas mesleğidir. Bizler öğretmenlerimize destek olmaya devam edeceğiz. Bu proje ile bir farkındalık oluşturacağız. Bu proje ile kurum ve kuruluşlar olmak üzere dernek ve vakıflar olarak herkesin eğitimle uğraşmasını istiyorum." dedi.

DEĞERLER EĞİTİMİNE ÖNEM VERMELİYİZ

     Ahlaklı, erdemli nesiller yetiştirmenin son derece önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Türkiye için güzel, kendini yetiştirmiş bir nesil görmek istiyorsak küçük yaşlardan itibaren değerler eğitimine önem vermeliyiz. Okulda değerler eğitimi sadece bir branştaki öğretmenin görevi değildir. Tüm derslerde değerler eğitimine yer verilmelidir. Gelecek nesillerin sorumluluğu hepimizin omzuna yüklenmiştir. Değerler eğitimi hem velilerin hem de eğitimcilerin önemle üzerinde durması gereken bir konudur. Bu konuya önem verdiğimiz oranda millet olarak geleceğe emin adımlarla yürüyebileceğiz. Öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki değerlerimizi kazandırmak ve bu değerler hakkında öğrencilerimizde ve toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Bunun için akademik başarı, değerler eğitimi ve okuma konusu çok önemli. "diye konuştu.

 SEVGİ MERKEZLİ BİR YOL ÇİZDİK

     Öğretmenlerin başarılı olması için sevgi merkezli bir yol çizmeleri gerektiğini belirten Vali Yazıcı, "Okullarımızda değerler eğitimine yönelik çalışmaları gerçekleştirirken bunu okul kültürünün bir parçası haline getirmek için çaba sarf etmeliyiz. Ortak değerlerin yeni nesillere kazandırılmasının sadece bir dersin ya da bir öğretmenin işi olmadığını, dolayısıyla başta aile olmak üzere toplumun her kesimine büyük sorumluluklar düştüğünü belirtmek isterim. Çocuklar, büyükleri taklit ederler. Bu nedenle sizler de çocuklara Hakikat, Sevgi, Doğru davranış, İç huzur ve Şiddetten kaçınma değerlerini öğüt olarak değil de uygulayarak öğretin. ´´ diye konuştu.

05-05-2017  05-05-2017

05-05-2017  05-05-2017

05-05-2017  05-05-2017 

05-05-2017  05-05-2017

05-05-2017  05-05-2017

 

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.