BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BALIKESİR’DEKİ 2 OKULUMUZA OHSAS TS 18001 BELGESİ

Millî Eğitim Bakanlığımızca 2018 yılında uygulamaya konulan İş Sağlığı ve Güvenliğinin Eğitime Entegrasyonu Programı kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği Politikasında yer alan planlama, uygulama ve işletme, kontrol ve yönetimin gözden geçirilmesi başlıkları altındaki şartlarını başarıyla yerine getirerek uluslararası OHSAS TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası almaya hak kazanan Türkiye genelindeki 37 okuldan 2 tanesi Balıkesir’den.
BALIKESİR’DEKİ 2 OKULUMUZA OHSAS TS 18001 BELGESİ

Geçtiğimiz günlerde Millî Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımlarıyla Ankara’da düzenlenen törenle sertifikalarını alan Karesi Süeybe Karakuş Anaokulu ile İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi okul müdürleri; İş Sağlığı Güvenliği İl Koordinatörü ve İSG İlçe Büro Yöneticileriyle birlikte İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ’ı ziyaret ederek OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında aldıkları sertifikaları takdim ettiler.

18 Ocak 2019 Cuma günü İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet CENGİZ, Karesi İlçe Millî Eğitim Müdürü Sami GÜNNÜ, İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi il Koordinatörü Murat ÜLKEN, Bakanlık Denetçisi ve Altıeylül İSG Büro Yöneticisi Mahmut ÇAMLI, Karesi İSG Büro Yöneticisi Öznur SARI, Karesi Süeybe Karakuş Anaokulu Müdürü Makbule GÖK ve Yönetim Sistem Temsilcisi Hilal Gonca KARA, İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Zülfer ERDEM ve Yönetim Sistemi Temsilcisi Halis ÇELİK ile İl Afet Acil Durumu Eğitmeni Esma Hülya BARIŞ’ı kabul eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BİZE YAŞATMIŞ OLDUĞUNUZ BU GURUR İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM

"Millî Eğitim Bakanlığı´nın 2018 yılında uygulamaya koyduğu İş Sağlığı ve Güvenliğinin Eğitime Entegrasyonu Programı kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği Politikasında yer alan planlama, uygulama ve işletme, kontrol ve yönetimin gözden geçirilmesi başlıkları altındaki şartlarını başarıyla yerine getirerek uluslararası OHSAS TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası almaya hak kazanan Türkiye genelindeki 37 okuldan 2 tanesinin Balıkesir’den olması bizim için çok büyük bir gurur. Bize yaşatmış olduğunuz bu gurur için teşekkür ediyorum." diyerek sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ: “Aslında iş sağlığı ve güvenliği açısından belki de en önemli mesleklerden birini icra ediyoruz. Çünkü geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin öğrenme ortamlarındaki sağlığı ve güvenliği hassasiyetle üzerinde durmamız gereken bir konu. Hem Bakanlık hem de Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak iş sağlığı ve güvenliği alanında geçmişe nazaran çok iyi bir noktadayız. Daha da iyi bir noktaya ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.

HEDEFİMİZ SIFIR ATIK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında da kurum olarak en önde olmak; israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması bundan sonraki süreçte en önemli çalışmalarımız arasında olacak. Hedefimiz, sıfır atık.” dedi.

Ziyaret; İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup YILDIZ’ın, ziyaretçilere belge ve hediye takdiminin ardından sona erdi.

20-01-201920-01-201920-01-201920-01-201920-01-201920-01-201920-01-2019

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.