BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir’e Yeni Bir Okul Daha..

   Balıkesir Valiliği, Susurluk Kaymakamlığı, Susurluk Belediyesi  ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Susurluk ilçemize 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu hizmet binası yapımı protokolü imzalandı.
Balıkesir’e Yeni Bir Okul Daha..

     Valilik makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Susurluk Kaymakamı Yalçın Sezgin, Susurluk Belediye Başkanı (Hayırsever) Hüseyin Hızlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güngör katıldı.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, imza töreni öncesinde, Susurluk Belediye Başkanı (Hayırsever) Hüseyin Hızlıoğlu  ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız´dan yapımı planlanan 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu hakkında bilgi aldı.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, İmam Hatip Ortaokulu’nun yapımına katkı sağlayan Susurluk Belediyesi´ne teşekkür ederek, eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.

EN BÜYÜK ZENGİNLİK KAYNAĞI YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜ

     Her şeyin eğitimden geçtiğini söyleyen Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, "Eğitim olmazsa olmazlarımızdandır. Ülkemiz için en büyük zenginlik kaynağı yetişmiş insan gücü. Toplumları ayakta tutan ve onları geleceğe taşıyan hiç şüphesiz ki eğitimdir. Kurumlararası işbirliği ile eğitim alanında her yönüyle ciddi başarılar yakalayacağımıza inanıyorum. Bizim için eğitim çok  önemli. Ülkemizin de olduğu gibi İlimizin en büyük sermayesi genç nüfusumuz ve öğrencilerimizdir. Gençliğimize ne kadar hizmet edersek, o kadar geleceğimize yatırım yapmış oluruz. O bakımdan biz bu eğitim yatırımlarını çok  önemsiyoruz.  Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

HAYIRDA YARIŞIN DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUM

     Balıkesirli hayırseverlerin eğitime büyük katkı sağladığını ifade eden Vali Yazıcı, "Bu hayırda yarışın devam etmesini diliyorum. Tüm hayır sahiplerimize bol kazançlar dileyerek, orada okuyacak olan tüm öğrencilerimiz adına da teşekkür ediyor, Balıkesir için, Susurluk ilçemiz için ve çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

24 DERSLİKLİ İMAM HATİP ORTAOKULU

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın konuşmalarının ardından 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu hizmet binası yapımı ile ilgili Protokol, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Susurluk Kaymakamı Yalçın Sezgin, Susurluk Belediye Başkanı (Hayırsever) Hüseyin Hızlıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız tarafından imzalandı.

     Taraflar arasında imzalanan protokolün ardından merasim toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

10-05-2017  10-05-2017

10-05-2017  10-05-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.