BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BANDIRMA ADALET MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Milli Eğitim Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında imzalanan "Eğitim ve Öğretim İş Birliği Protokolü" kapsamında Bandırma'da Açık Ceza İnfaz Kurumunda kurulan Adalet Mesleki Eğitim Merkezi açıldı.
BANDIRMA ADALET MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Milli Eğitim Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında imzalanan "Eğitim ve Öğretim İş Birliği Protokolü" kapsamında alınan Adalet Mesleki Eğitim Merkezlerinin kurulması kararı doğrultusunda İzmir'de Foça Açık Ceza İnfaz Kurumunda uzaktan erişim yoluyla Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit GÜL ve Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in katılımıyla açılış töreni gerçekleşti. Türkiye genelinde kurulan 18 Mesleki Eğitim Merkezi ile birlikte Bandırma Adalet Mesleki Eğitim Merkezinin açılışı da yapıldı.

Törene, Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan ATASOY, Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt DEMİRDAŞ, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman ÖZDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TATLI, Belediye Başkan Yardımcısı Metin OK ile davetliler katıldı.

Kurdele kesimi ve toplu açılış töreni sonrasında Bandırma Adalet Mesleki Eğitim Merkezini gezen ve kurumla ilgili bilgi alan Müdürümüz Ali TATLI Bandırma'da açılışı gerçekleşen Adalet Mesleki Eğitim Merkezinin tutuklu ve hükümlülerin mesleki eğitim almalarını sağlayacağını, eğitimini tamamlayan hükümlülerin, eğitim seviyelerine göre kalfalık, ustalık ve meslek lisesi diplomalarına sahip olabileceklerini; verilen eğitimlerin Ceza İnfaz Kurumlarındaki hükümlülerin cezalarını tamamladıktan sonra toplumsal hayata uyum sağlamaları anlamında büyük katkısı olacağını söyledi.

29-12-202129-12-202129-12-2021

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.