BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ Dursunbey´de ..

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi “Öğretmen Buluşmaları” kapsamında Dursunbey´de okul müdürleri ve öğretmenlerle bir araya geldi.
BENGİ Dursunbey´de ..

BENGİ İLE YARINLARIMIZ DAHA DA GÜZEL OLACAK

   Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “Sayın Valimizin himayelerinde başlatılan ve ilimizde bir sevdaya dönüşen BENGİ Projesi ile Balıkesir´de eğitim-öğretimin niteliğini artırırken bu güzel buluşmalar vesilesi ile de birlikteliğimizi pekiştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. BENGİ Projesi sayesinde şehirde oluşan bu sinerjinin, yakalanan bu birliktelik ruhunun 2017-2018 eğitim-öğretim yılında da aynı hız ve özveriyle daha da ileriye taşınması için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

BOYNUMUZUN BORCU OLARAK GÖRÜYORUZ

   Dursunbey Kaymakamı Nurettin Yücel ise, projeye büyük önem verdiklerini söyledi.

   BENGİ´nin çok yönlü bir eğitim projesi olduğunu ifade eden Kaymakam Yücel,  "Bu proje doğrultusunda ilçemizde eğitimin kalitesinin artırılması konusunda tüm projeyi biz bir görev olarak değil hayatımızın, geleceğimizin ve en önemli değerimiz olan çocuklarımızın yarınlarına ışık tutmak için bir sorumluluk bilinci ve boynumuzun borcu olarak görüyoruz." dedi.

EĞİTİMDE SÜREKLİLİK ESASTIR

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı da, hep birlikte bir sinerji oluşturup kentteki eğitim seviyesini biraz daha yukarılara çıkartmak istediklerini söyledi. Başarıyı elde edebilmek için ekip çalışmasına ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı, "Başarı ekip başarısıdır. Bu ekip içerisinde yer alan birimlerimizin, çocuklarımız ve geleceğimiz için neler yapılabileceği konusunda çalışmalarda bulunacağız. Hep birlikte takım olarak bir şeyler yapmanın ve birlikte başarmanın doğru olduğunu düşünüyorum. Eğitimde süreklilik esastır. Başarıların elde edilmesi için başlattığımız çalışmalarımıza, projelerimize aralıksız devam ediyoruz. BENGİ yabancı dil öğretimini, kültürel, değerler, sosyal, sportif faaliyetleri ve akademik ilerlemeyi temel almaktadır. Biz burada eğitime mercek tutmak istiyoruz. Okul olarak, sınıf olarak, birey olarak en iyisini yapma gayreti içinde olalım. Lütfen çocuklarımıza değerlerimizi öğretelim. Akademik başarıdan, etik değerlere ve sosyal kültürel faaliyetlere kadar çok şey var. Herkes bu projeye katkı sağlasın. Başarıları ödüllendirelim. Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandıralım. Böyle olursa büyük devlet oluruz. Okuma alışkanlığı da ilk, orta ve lisede kazanılıyor. Sonradan bu alışkanlığı kazanmak çok zor." dedi.

BALIKESİR´DE BİR FARKINDALIK OLUŞTURACAĞIZ

   Eğitimin, her alanda kaliteli insan yetiştirebilmesi için bütün dünyada kabul görmüş değerleri ve kriterleri olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, " Biz de bunları uygulama gayreti içerisinde olacağız. Projeyle aslında hedeflediğimiz bu bildiğimiz şeyleri Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatı olarak, Bakanlık politikası olarak, eğitim politikası olarak çeşitli mevzuatlarla düzenlenmiş konuları hep birlikte tüm okullarımızda en ücra merkezimizden il merkezimize kadar her noktada aynı düzeyde aynı ciddiyet ve inançla uygulama gayretine girişeceğiz. Balıkesir´de bir farkındalık oluşturarak eğitimdeki başarımızı daha üst noktalara taşıma gayretinde olacağız. Projedeki amacımız sadece akademik başarı değil. Akademik başarı her şey değil. Hatta benim için dürüst, düzgün, etrafına güven veren, işini düzgün yapan iyi bir insan yetiştirmek her şeyin önünde. Hep beraber bu toplumda yaşıyoruz. Yetiştirdiğimiz ve toplumun çeşitli hizmetlerinde bulunan toplumun ihtiyaçlarını karşılayan fırıncısından polisine, ayakkabı tamircisinden terzisine doktoruna kadar herkes bu topluma çevresindeki insanlara hizmet üretiyor. Bu insanların hepsi dürüst olmalı. Etrafındaki insanlara güven verebilmeli, sözü senet olmalı. İnsani ve ahlaki değerleri taşıyan insanlar olmalı." dedi.

   Deneyim ve tecrübelerinden de bahseden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı tüm öğretmenlere başarılar ve kolaylıklar diledi.

16-09-2017  16-09-2017

16-09-2017  16-09-2017

16-09-2017  16-09-2017

16-09-2017  16-09-2017

16-09-2017  16-09-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.