BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayrak Başvuruları Başlıyor

Beyaz Bayrak Başvuruları Başlıyor

 

     Yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla çocuklarımızın eğitildiği okullarımızın temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içersinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi ve bu konuda gayret gösteren okullarımızın “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” ile ödüllendirilmesi amaçlanmıştı. Bu sebeple 03.08.2006 yılında Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığı arasında 03.08.2006 yılında başlayan ve 4 yıl geçerliliği olan “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü”nün 03.08.2010 tarihinde sona ermesi nedeniyle 10.11.2010 tarihinden itibaren 4 yıl süreyle geçerli olan yeni bir “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” başlatılmıştı. Ancak 2014 yılı Kasım ayı itibariyle protokol süresi bitmiş olup; bakanlığın bu konudaki görüşü projenin yeni protokol imzalanana kadar eski protokol kapsamında devam etmesi yönündedir.

     Ayrıca Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullara verilen sertifikaların geçerlilik süresi 2 yıl olduğundan; ikinci yılın sonunda okullar tekrar başvuru yapabileceklerdir. Belge alan okullarımız kendilerine gönderilen onay yazısını dikkate alarak eğer başvuru yapabilecek durumda iseler başvuru yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde “Beslenme Dostu Okul Sertifikası” almak için “Beyaz Bayrak Sertifikası”nı almış olmak gerektiğinden; “Beslenme Dostu Projesi” ne de başvuramayacaklardır.

     Bu çerçevede 2014-2015 eğitim-öğretim yılında beyaz bayrak almak için okullarımız başvurularını 10.04.2015 tarihine kadar yapabileceklerdir.

 

Beyaz Bayrak Projesi ile ilgili dokümanlara ulaşmak için tıklayınız.

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.