BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİGEP AYLIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI EDREMİT 'TE YAPILDI

BİGEP kapsamında yürütülen çalışmalar Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK başkanlığında Edremit'te yapılan toplantıyla  değerlendirildi.
BİGEP AYLIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI EDREMİT 'TE YAPILDI

Balıkesir'in eğitim potansiyeline güç kazandıran Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında yürütülen çalışmaların mart ayı değerlendirmesi Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK başkanlığında yapılan toplantı ile gerçekleştirildi. Edremit ilçemizin ev sahipliğinde düzenlenen programa Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK 'ın yanı sıra Edremit  Kaymakamı  Ahmet ODABAŞ, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI, yirmi ilçemizin İlçe Millî Eğitim Müdürleri katıldı.

Programa "İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı" ile başlayan Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK, 'başarının izlenmesi' hedefiyle yola çıkan ve il genelinde akademik başarıyı artırmayı hedefleyen BİGEP kapsamında devam eden çalışmaları değerlendirdi. Bir önceki değerlendirme toplantısında alınan kararlar sonrasında; okul öncesi eğitimdeki okullaşma oranı, ikili eğitimin yürütüldüğü okullara yönelik çalışmalar, yapılacak ihtiyaç analizlerine göre planlanan eğitim yatırımları hakkında bilgi alan Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmaların özellikle önümüzdeki yıl daha da artacağının altını çizdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI' nın yapmış olduğu ayrıntılı sunumla, ilimizde yürütülmekte olan BİGEP Projesi, okul öncesi eğitimde okullaşma oranının artırılması, mesleki eğitim merkezlerinin faaliyetleri, Çevre Dostu Okul Projesi kapsamındaki çalışmalar, 10.000 Okul Projesi ile kütüphanelerimizin zenginleştirilmesine dönük çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildikten sonra ilçe ilçe değerlendirmeler yapıldı.

İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'nın ardından Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK; İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI' nın da katılımıyla, projenin alanda sahiplenicisi ve uygulayıcısı olan okul müdürleri, okulların BİGEP proje sorumluları ve zümre başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştirerek projenin eğitim camiasına yansımalarıyla ilgili bilgi alıp değerlendirmelerde bulundu.

18-03-202218-03-202218-03-2022

18-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.