BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİGEP İL DEĞERLENDİRME TOPLANTISI AYVALIK'TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Balıkesir'in eğitimine, oluşturduğu sinerji ve motivasyonla güç kazandıran Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi'nin aylık değerlendirme toplantısı Valimiz Sayın  Hasan ŞILDAK başkanlığında Ayvalık'ta gerçekleştirildi.
BİGEP İL DEĞERLENDİRME TOPLANTISI AYVALIK'TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesiyle il genelinde  oluşan enerjiyi ziyaretlerle de  yakından takip eden Valimiz Sayın  Hasan ŞILDAK, çalışmaların istişare edildiği değerlendirme toplantılarının altıncısını Ayvalık'ta gerçekleştirdi. Ayvalık Cunda Uygulama Otelinde, Valimiz Sayın  Hasan ŞILDAK başkanlığında yapılan İl Değerlendirme Toplantısı'na Ayvalık Kaymakamı Hasan YAMAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TATLI ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TATLI'nın yapmış olduğu ayrıntılı sunumla, ortaokul ve lise düzeyindeki okullarda yapılan deneme sınavlarının ilçe, okul ve ders ölçeğinde değerlendirmesi hakkında bilgiler verdiği toplantıda deneme sınavlarına sağlanan katılım oranları, okul düzeyinde ve ders bazında elde edilen sonuçlar, akademik başarıyı artırmaya yönelik alınabilecek tedbirler, ilçeler bazında değerlendirildi.İl Milli Eğitim Müdürümüz, öğrencilerin akademik başarılarının takibi açısından deneme sınavlarının önemli göstergeler olduğuna değindi. Ayvalık'ta devam eden ve planlanan eğitim yatırımları, danışman öğretmenlere yönelik verilen hizmet içi eğitimler ve  Bakanlığımızca 8. ve 12. sınıf öğrencileri için hazırlanan kaynak kitapların dağıtım süreci ile ilgili bilgi vererek değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TATLI, Müdürlüğümüz tarafından geliştirilen ve Bakanlığımızca onaylanan BİGEP Modülü ile okullarımızın yürüttükleri projeler ve katıldıkları yarışmaların takibinin ve koordinasyonunun yapılacağını söyledi.

Değerlendirme toplantısının ardından Valimiz Sayın  Hasan ŞILDAK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TATLI ile birlikte okul müdürleri, okulların BİGEP proje sorumluları ve zümre başkanları ile bir araya geldi. Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan geniş katılımlı toplantıda konuşan Valimiz Sayın  Hasan ŞILDAK ,BİGEP ile okullarda hedeflenen çalışma ortamlarının oluştuğunun altını çizdi.

Valimiz Sayın  Hasan ŞILDAK, toplantının devamında, katılımcılardan BİGEP Projesinin alandaki yansımalarıyla ilgili bilgiler aldı. Okul müdürleri, proje sorumluları ve zümre başkanlarından Balıkesir'i eğitimde adından söz ettiren iller arasında yer almasını sağlayacak projenin yürütülmesinde herhangi bir aksaklık veya talebin olup olmadığını sordu. Söz alan öğretmenler projenin kendilerine ve öğrencilerine farklı bir heyecan ve motivasyon verdiğini ifade ettiler.

Toplantının ardından Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TATLI ile birlikte sınıfları gezen Valimiz Sayın  Hasan ŞILDAK, öğrencilerle sohbet etti. Okuldaki öğretmenlerle de bir araya gelen Valimiz Sayın  Hasan ŞILDAK, Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında yürütülen çalışmalarla ilgili  bilgi alarak değerlendirmelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TATLI, programına Ayvalık Küçükköy'de devam etti.İlçe milli eğitim müdürleri ile  Sabancı Üniversitesi Yaratıcı Teknolojiler Atölyesini ve Necmi Komili ilkokulu ve ortaokulunu ziyaret edenİl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TATLI, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek okullarda yürütülen projeleri yerinde inceledi.

26-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.