BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ…

Edremit İlçesi Kadıköy Mahallesinde Hayırsever Zehra Baysal tarafından yaptırılacak "Kadıköy Zehra Baysal Anaokulu"nun protokol imza töreni, Hayırsever Zehra Baysal´a ait Altınoluk Molvalı Konağında gerçekleştirildi.
BİR GÖNÜL ZENGİNLİĞİ…

Protokol imza törenine Vali Ersin Yazıcı, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız,  Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç  ve Hayırsever Zehra Baysal katıldı.

Vali Ersin Yazıcı, imza töreni öncesinde yapımı planlanan Kadıköy Zehra Baysal Anaokulu hakkında Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı´dan bilgi aldı.

ÖRNEK ALINMASI GEREKEN BİR DAVRANIŞ

Balıkesirli hayırseverlerin eğitime büyük katkı sağladığını ifade eden Vali Yazıcı: "Zehra Hanım, yaptığı hayır ile tüm Türkiye’ye hem de Balıkesir’e örnek olmuştur. Daha önce de iki okul yaptırarak gönül zenginliğini sergileyen Zehra Hanımefendi´ye çok teşekkür ediyorum ve bu hayırda yarışın devam etmesini diliyorum.

Devletimizin eğitime sunduğu katkı, verdiği önem kadar hayırseverlerimiz de böylesi kıymetli bağışları ile eğitime katkı veriyorlar. Bu; devletimiz, insanımız ve bizim için fevkalade önemli bir husustur. Tüm hayır sahiplerimize bol kazançlar dileyerek, orada okuyacak olan tüm öğrencilerimiz adına da teşekkür ediyor; Balıkesir için, Edremit ilçemiz için ve çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Hayırsever Zehra Baysal tarafından yaptırılacak olan 6 derslikli Kadıköy Zehra Baysal Anaokulunun çevre düzenlemesi ve ihata duvarları Edremit Belediyesi, donanımı ise Millî Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak.

Protokol töreni,  taraflar arasında imzalanan protokolün ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

16-08-201816-08-201816-08-201816-08-201816-08-201816-08-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.