BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİR MOTİVASYON VE SİNERJİ OLUŞTURMA MODELİ: BİGEP

          Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi, Avlu Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantı ile Karesi ve Altıeylül ilçelerimizdeki resmi/özel okul müdürlerine tanıtıldı.
BİR MOTİVASYON VE SİNERJİ OLUŞTURMA MODELİ: BİGEP

Balıkesir Valiliği koordinasyonunda hayata geçirilip İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülecek olan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi, 12 Kasım 2020 Perşembe günü saat 10.00'da Avlu Kongre ve Kültür Merkezinde Valimiz Sayın Hasan Şıldak ve eşleri Sayın Fatma Nur Şıldak, Altıeylül Kaymakamı Sayın Dr. Oktay Kaya, Karesi Kaymakamı Sayın Abdulkadir Demir, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup Yıldız, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Hüseyin Aşık, Altıeylül İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın İbrahim Çelik, Karesi İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Sami Günnü, Karesi ve Altıeylül ilçelerimizde görev yapmakta olan resmi/özel tüm okul müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantı ile okul müdürlerine tanıtıldı.

Balıkesir'in eğitim potansiyelini tüm paydaşları ile güçlendirmek amacıyla Balıkesir Valiliği himayesinde ve Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Vizyon Belgesinin "Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye" hedefinin yol göstericiliğinde çeşitli alanlarda başarıyı izlemek ve geliştirmek için hayata geçirilen projenin amacı ve özel hedefleri hazırlanan tanıtım filmiyle katılımcılara sunuldu.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Hüseyin Aşık'ın Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesinin (BİGEP) sunumu ile proje, detaylarıyla katılımcılarla paylaşıldı ve "Akademik alanda uygulanacak çalışmalar, proje tabanlı çalışmalar, sanatsal sportif kültürel ve sosyal alanlardaki etkinlikler ile yarışmalar, yenilikçi eğitim öğretim ortamları ile tasarım beceri atölyeleri alanındaki çalışmalar ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteminin etkili ve verimli kullanımına yönelik çalışmalar" şeklinde beş ana başlıkta kapsamı belirlenen Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesinin uygulanmasında idareci ve öğretmenlerimizin gerçekleştirecekleri çalışmalar hakkında okul idarecilerimize bilgi verildi.

BİGEP Proje İzleme ve Değerlendirme Modülü hakkında da katılımcıların bilgilendirildiği toplantıda, başarıyı ölçmede uygulanacak değerlendirme ölçütleri ve gerçekleştirilecek ödüllendirme sisteminin detayları toplantıya katılanlarla paylaşıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup Yıldız : "Sayın Valimizin himayelerinde 'Eğitime Yeni Bir Bakış' sloganıyla hayata geçirilen Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesinin ilimizde çok başarılı bir şekilde uygulanması amacıyla tüm okul müdürlerimizin üzerlerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getireceklerine inancım tamdır. Projenin; yirmi ilçemiz, tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum." dedi.

BİGEP'in, bir motivasyon ve sinerji oluşturma modeli olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Valimiz Sayın Hasan Şıldak: "BİGEP, bir motivasyon ve sinerji oluşturma modelidir. Okul yöneticileri, öğretmenleri belirli hedefler etrafında toplamayı; eğitim alanındaki tüm paydaşları dinamik ve istekli hale getirmeyi; velileri eğitim sürecine dahil etmeyi; ildeki iş dünyasının eğitim alanına ilgisini çekmeyi; gönüllü ve sonuç odaklı çabalarla tüm ilde izleme, takip, değerlendirme ve ödüllendirme mekanizmasını işleterek eğitimi birinci öncelik haline getirmeyi amaçlayan bir takım çalışmasıdır. Balıkesir'imizde de takım ruhu ile eğitim alanında çok güzel işler yapacağımıza yürekten inanıyorum." dedi.

12-11-202012-11-202012-11-202012-11-202012-11-202012-11-202012-11-202012-11-202012-11-202012-11-202012-11-202012-11-202012-11-202012-11-2020

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.