BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Birbirini Seven İnsanlar İçin Engeller Tatlı Bir Tebessümden İbarettir...

Birbirini Seven İnsanlar İçin Engeller Tatlı Bir Tebessümden İbarettir...

Uygar toplum olmak, engellilere gösterilen yakın ilgi ve sorunlarının çözümü konusunda harcanan çaba ile mümkündür.

Engelli insanların sağlıklarına kavuşmaları, eğitilmeleri, iş hayatı ve sosyal yaşama katılımlarını sağlamak, hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.

Zira engellilik, yalnızca engellilerin ve onların ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık problemi değil, toplumsal yönleriyle hepimizi çok yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir durumdur.

Ülkemizde son yıllarda, sosyal devlet olmanın gereği, engellilerin toplumun eşit bireyleri olarak sosyal hayata iştirak edebilmeleri, toplumla bütünleşebilmeleri ve yaşam standartlarının geliştirilmesi için sevindirici pek çok düzenleme yapılmıştır.

Bakanlığımıza bağlı 1.264 özel eğitim okulunda 51.436 öğrenciye eğitim verilmektedir.

Türkiye genelinde özel eğitime ihtiyacı olan 269.204 öğrenciye kaynaştırma eğitimi verilmekte; okula gidemeyecek durumda olan 9.251 öğrenciye evde, 1.087 öğrenciye de hastanede eğitim imkanı sunulmaktadır.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal bir bilinç uyandırmak ve öğrencilerimize engelsiz eğitim ortamları sunmak için var gücümüzle çalışmaktayız.

Engellerin kaldırıldığı bir dünya temennisi ile...

Tüm engelli bireylerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor; aileleri ve sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam ve engelsiz bir dünya diliyorum.

Yakup YILDIZ

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.