BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BU SERGİNİN HER KÖŞESİNDE EL EMEĞİ GÖZ NURU VAR

Türk Polis Teşkilatı´nın 174. kuruluş yılı nedeniyle polis ve protokol eşleri tarafından "Geleneksel El Sanatları" Sergisi açıldı. Sergide birbirinden güzel el emeği, göz nuru ürünler sergilendi.
BU SERGİNİN HER KÖŞESİNDE EL EMEĞİ GÖZ NURU VAR

Balıkesir Polis Lojmanları Geleneksel El Sanatları Sergisine ev sahipliği yaptı. Türk Polis Teşkilatı´nın 174. kuruluş yılı nedeniyle düzenlenen sergide polis ve protokol eşlerinin yaptıkları filografik, tel kırma, el nakışları ve yağlı tablo gibi onlarca eser görücüye çıkarıldı.

BİR SENELİK BİR ÇALIŞMA

Sergi hakkında bilgi veren kurs Öğretmeni Tenzile ESEN ise, 5 senedir Polis Lojmanlarında öğretmenlik yaptığını belirterek gerçekleştirilen sergide 33 öğrencinin emeği olduğuna dikkat çekti. Esen, "Burada tel kırmalar, kurye nakışları, el nakışları, filografi her türlü işleri yapıyoruz. Bu seneki sergimize Polis Haftasının sürecinde açalım dedik. Filografilere yeni başladık. Ama buna rağmen buradaki kursiyerlerin her biri öğretmen gibi oldu, her işi yapıyorlar. Bize destek veren eşlerimiz, çocuklarımız, arkamızda olan öğrencilerimiz hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Buradaki sergi 1 senenin çalışması." şeklinde konuştu.

ÇOK ETKİLEYİCİ, ÇOK KALİTELİ

Duygularını ifade eden Balıkesir İl Emniyet Müdürü Cengiz ZEYBEK de, "Polis eşlerinin el emeği göz nurunun sergilendiği bir etkinlikteyiz. Malum polisin mesai mefhumu yok. Personelimiz sürekli çalışırken eşleri de zamanlarını bu tür etkinliklerle değerlendirmişler. Çok etkileyici, çok kaliteli, göz nuru ve el emeği ürünlerle karşılaştık. Açıkçası birçoğunda da çok şaşırdık, çok memnun olduk." şeklinde konuştu.

EL EMEĞİ, GÖZ NURU BİR SERGİ

Serginin açılışında konuşan Valimiz Sayın Ersin YAZICI ise, "Bugün güzel bir günde, el emeği, göz nuru çalışmaların sergilendiği serginin açılışını yapacağız. Bu sergide geleneksel el sanatlarımız, yöresel ürünler ve güzel sanatlarla ilgili bütün güzellikleri görüyoruz. El sanatlarının yapılması, teşhir edilmesi ve kullanılması Balıkesir´imize özgü bu sanatların yaşatılması bizler için çok önemli." dedi.

GÜÇLÜ VE SANATSEVER DESTEK

Sergilenen her bir ürünün adeta sanat eseri olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, "Türk Polisinin arkasındaki gücün ne kadar sanatsever olduğunu birçoğu polis eşi arkadaşlarımız göstermiş bu sergide. 174. yılını kutladığımız Polis Teşkilatımızın arkasındaki dağın ne kadar güçlü olduğunu aynı zamanda da sanatsever olduğunu çok güzel şeyler üretebildiğine şahit olduk. Öncelikle hocalarımızı, tüm polis eşlerini ve tüm kursiyerlerini tebrik ediyorum." dedi.

KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Güzel sanatların her dalı ile vatandaşları buluşturmak için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Vali Yazıcı, "Türk kültürü ve geleneklerimize yönelik değerlerimizi halkımızla buluşturup, geçmişi anmak ve hatırlatmak adına düzenledikleri çok ince emek isteyen çakışmaları nedeniyle tüm ekibi tek tek tebrik ediyorum. Geleneksel Türk kültürüne sahip çıkmak hepimizin ortak görevi ve sorumluluğu olmalı. Bu anlamda yaptıkları çalışmanın önemini ve değerini sözlerle ifade etmek mümkün değil." diye konuştu.

SERGİDE YOK YOK

Açılışın ardından Vali Yazıcı, Bayan Yazıcı ile yüzlerce eserin yer aldığı sergiyi baştan sona gezerek kursiyerleri tek tek kutladı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sergiye Valimiz Sayın Ersin YAZICI, İl Emniyet Müdürü Cengiz ZEYBEK, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat KINAY, Balıkesir POMEM Müdürü Ünsal HAYAL, Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ ve çok sayıda protokol mensubu ile eşleri katıldı.

14-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-2019

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.