BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEV YATIRIMLAR TAM GAZ İLERLİYOR

Valimiz Sayın Ersin YAZICI, Balıkesir'de yapımı devam eden eğitim yatırımlarını yerinde inceleyerek yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
DEV YATIRIMLAR TAM GAZ İLERLİYOR

28.05.2020 Perşembe günü Valimiz Sayın Ersin YAZICI'nın katılımları ile gerçekleştirilen ziyarete Vali Yardımcısı Mustafa ÇEK,  İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ, Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı Şube Müdürü Fatih KOÇ eşlik etti.

Balıkesir OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yurt binası, 32 derslikli Bengi Ortaokulu, Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Uygulama Oteli İLE 32 derslikli Anadolu İmam-Hatip Lisesi ve yurt binasında incelemelerde bulunan Vali Ersin YAZICI; Vali Yardımcısı Mustafa Çek, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve diğer ilgililerden kapsamlı brifing aldı.

Vali Ersin YAZICI, eğitime yapmış olduğu desteklerin en anlamlısını, Vali Konağının satışından elde edilen gelir ile 32 derslikli okul yaptırarak gösterdi. Balıkesir'de adeta bir eğitim gönüllüsü gibi çalışan ve eğitim konusunda bütün çalışmaları destekleyen Vali Yazıcı, eğitime yapılan yatırımın, Türkiye'nin aydınlık geleceğine yapılan yatırım olduğunu söyledi.

HER AŞAMAYI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Vali YAZICI, ilde yapımı hızla devam eden kamu yatırımlarının her aşamasını yakından takip etiklerini belirterek, "Şu anda incelediğimiz yatırımlar ilimiz açısından son derece önemli yatırımlardır. Bunun için bu yatırımları yakından takip ettiğimiz gibi gerekli tüm çalışmaların hızla tamamlanması için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz." ifadelerini kullandı.

İYİ ORTAMDA EĞİTİM, DEVLET OLARAK BİZİM GÖREVİMİZ

İnşaatlarda kullanılan kaliteli malzemenin önemine dikkat çeken Vali Yazıcı, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız bu okullarda eğitim görecek. Onların iyi bir ortamda eğitim almalarını sağlamak devlet olarak bizim görevimiz. Her yıl binlerce çocuğumuz yeni eğitime başlıyor. En büyük yatırımın insana yapıldığı ülkemizde, devletimiz eğitime büyük önem veriyor" diyerek eğitime verilen öneme dikkat çekti.

BENİ BUGÜNLERE DEVLETİMİN SAĞLADIĞI OLANAKLAR GETİRDİ

Çocukların eğitimi için en iyi ortamların hazırlanması gerektiğine işaret eden Vali Yazıcı, "Bandırma Caddesinde bulunan 986 metre kare alana kurulu olan Vali Konağını yaklaşık 2 yıl önce sattık. Yeni okul binasına ihtiyacımız vardı. Eski vali konağının satışından elde edilen parayla yapımına başladığımız Altıeylül Bahçelievler Mahallesinde 32 derslikli BENGİ Ortaokulunu tamamlamak üzereyiz. Eğitim seferberliğimiz devam ediyor. Balıkesir'de hayırsever vatandaşlarımızın da çok sayıda okul yaptığını görüyoruz. Hayırseverlerimiz desteklerine devam ediyor. Devlet-millet kaynaşmasını sağladık ve hepimiz elimizi taşın altına koyarak bu güzel hizmetleri milletimize ve memleketimize, onların evlatlarına, çocuklarına sunmuş olduk. Çocuklarımızı hak ettikleri şekilde kaliteli bir eğitimle bütün dünya çocuklarıyla yarıştırmaya devam edeceğiz. Onları ileride dünyada söz sahibi insanlar yapacağız. Geleceğin insanlarına yatırım yapmak için en iyi hizmet okul yaptırmak. Geleceğimiz ve güvencemiz çocuklarımızdır.  Artık eğitimde çok önemli noktalara geldik. Hayatım boyunca bir ülkenin geleceğini o ülkenin insanlarının göreceği eğitime bağlı olunduğuna inandım.  Beni bugünlere devletimin sağladığı olanaklar getirdi. " diye konuştu.

Eğitimde yapılanlarla Türkiye'nin parlayan bir güneş haline geleceğini dile getiren Vali Yazıcı, Balıkesir'de eğitim konusunda ciddi çalışmaların devam ettiğini söyledi.

TİTİZ DAVRANILMASI KONUSUNDA UYARILARDA BULUNDU

Vali Ersin Yazıcı, okul yapımını üstlenen yüklenici firma yetkilisinden inşaatla ilgili bilgiler alarak inşaatın fen ve teknik şartname, sözleşme ve eklerine uygun olarak gerçekleştirilmesini, işçilik ve bazı yapım eksikliklerinin ivedilikle yerine getirilmesini, dikkatli çalışma yürütülmesini ve en kısa zamanda inşaatların bitirilmesini istedi.

             Vali Ersin Yazıcı, yaptığı incelemelerde gördüğü aksaklıkların giderilmesi ve inşaatların zamanında bitirilip hizmete konulması konusunda uyarılarda bulundu.

29-05-202029-05-202029-05-202029-05-202029-05-202029-05-202029-05-202029-05-202029-05-202029-05-202029-05-202029-05-202029-05-202029-05-202029-05-202029-05-202029-05-202029-05-2020

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.