BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Diyabet Eğitim Programı

Diyabet Eğitim Programı

 

 

     Sağlık Bakanlığı “Türkiye Diyabet Kontrol Programı” ve “Türkiye Obezite Kontrol Programı” kapsamında, çocuklarda diyabet bulguları ve diyabetli çocukların okulda bakımı konularında eğitim ve farkındalığın sağlanması, çocuklarda şişmanlığın önlenmesi ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılması faaliyetleri yolu ile sağlıklı nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığı ve Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği arasında, 27/04/2010 tarihinde imzalan “Okullarda Diyabet Eğitim Programı” işbirliği protokolü süresinin sona ermesinden dolayı yenilenen ilgi protokol, 20/02/2014 tarihinden itibaren üç yıl süreli olarak yeniden imzalanarak yürürlüğe girmiştir.

 

     Bu çerçevede İşbirliği Protokolü gereği müdürlüğümüzde Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu Şube Müdürü Ethem CERAN İl Koordinatörü olarak görevlendirilmiştir.

 

    Protokol kapsamındaki faaliyetler her yıl taraflarca karar verilen planlamalar doğrultusunda Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürlüğümüzce yürütülecek olup, eğitim-öğretim yılı başında program kapsamında o yıl gerçekleştirilecek faaliyetler tarafların ortak kararı ile belirlenecek ve okul müdürlüklerine bildirilecektir. Faaliyetler İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinasyonu altında İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüklerince yürütülecektir.

 

     2014-2015 eğitim öğretim yılına ait Diyabet Eğitim Programı ekteki tabloda gösterilmiştir.

 

 

 

* Merkez ilçeler diyabet eğitim planlaması için

 

* Diyabet Eğitim Programı İşbirliği Protokolü için

 

* Okul Çocuklarında Diyabet ve Okulda Diyabet Bakımı Rehberi için tıklayınız.

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.