BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EDREMİTLİ HAYIRSEVLERLER'DEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Millî Eğitim Bakanlığımızca gerçekleştirilen deprem tahkik raporları sonucuna göre yıkımına karar verilen Edremit ilçemizdeki 5 okulun 3 tanesi hayırsever destekleriyle yeniden inşa edilecek.
EDREMİTLİ HAYIRSEVLERLER'DEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Hayırsever Mehmet Ertaş tarafından, Edremit Camivasat Mahallesinde inşa edilecek 24 derslikli "Mehmet Ertaş Cumhuriyet Ortaokulu" ; Hayırsever Mehmet Çifçi tarafından Edremit Tuzcumurat Mahallesinde hayırseverin babası adına inşa edilecek 12 derslikli "Reşit Çifçi Dokuz Eylül Ortaokulu" ile Hayırsever Agah FERHATOĞLU tarafından Edremit Avcılar Mahallesinde hayırseverin annesi adına inşa edilecek "Zehra Ferhatoğlu İlkokulu/Ortaokulu"nun protokol imza töreni Balıkesir Valisi Sayın Hasan Şıldak, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız ve hayırseverler Mehmet Ertaş, Agah Ferhatoğlu ve Mehmet Çiftçi'nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Hasan Şıldak protokol imza töreninde yaptığı açıklamada: "Bildiğiniz gibi ülkemiz genelinde deprem dayanıklılığı olmayan okullarımızın tespiti yapıldı. Bu yıkım işlemine tabi tutulan okullarımızın yerine en hızlı şekilde devlet imkanları ile Milli Eğitim Bakanlığı bütçemizden ve bazı yerel kaynaklar ile en hızlı şekilde okullar yapılması ve eğitimde her hangi bir açık oluşmaması için büyük bir gayret gösteriliyor. Bu kapsamda hayırsever vatandaşlarımızın da eğitime destekleri büyük önem taşıyor. Bu gün Edremit İlçemizde bunun en güzel örneklerini yaşıyoruz. Üç değerli hayırsever vatandaşımız üç okulumuzun yapımını üstlenerek ilçemizdeki yıkımı gerçekleştirilecek olan 5 okulumuzun 3 adetini bu şekilde yapımını üstlenmiş oldular. Büyük bir destek sağladılar. Her üç hayırseverimize şükranlarımı sunuyorum. Bu üç okulun Edremit'e kazandırılmasında büyük emekleri olan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı'ya ve okullarımızın çevre düzenlenmesi işlerini üstelen Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan'a da ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

           Eğitime her zaman destek vermeye hazır olduklarını belirten Edremitli hayırseverler; "İlçemizde yıkımına karar verilen okulların yerine yenisinin yapılması ile ilgili Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı'nın talebine destek olacağımızın sözünü verdik. Bugün burada Sayın Valimiz, Sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve İl Millî Eğitim Müdürümüz ile birlikte yeni yapılacak okullarımızla ilgili protokol imza törenimizi gerçekleştirdik. Kısa sürede tamamlayıp ilçemize kazandırmaya söz veriyoruz. Yeni okullarımız ilçemize ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun." dediler.

 

12-07-202012-07-202012-07-202012-07-202012-07-202012-07-202012-07-202012-07-202012-07-202012-07-202012-07-2020

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.