BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİCİ EĞİTİMİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, BİGEP kapsamında danışman öğretmenlerimize yönelik olarak düzenlenen "Eğitici Eğitimi Semineri" açılış programına katıldı.
EĞİTİCİ EĞİTİMİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Balıkesir Valiliği himayelerinde, Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz yürütücülüğünde ilimiz genelinde uygulanan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi Akademik Alan çalışmaları kapsamında, danışman öğretmenlerimize yönelik olarak Eğitici Eğitimi Semineri düzenlendi.

Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde düzenlenen seminerin açılış programı Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdür Vekili Sayın Arzu Atasoy'un katılımıyla gerçekleşti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, açılışın ardından yaptığı konuşmada eğitimin zorlu bir süreç olduğunu ve bu zorlukları aşmak ve eğitimci olarak kendimizi yenileyebilmek için farklı eğitim süreçlerine dâhil olmak gerektiğini belirtti. Bu konuda 2008'den bu yana faaliyet gösteren Öğretmen Akademisi Vakfı'nın desteğini almak, olaylara karşı daha profesyonel bir bakış açısı geliştirmek ve biz eğitimcilere daha etkin bir eğitim-öğretim ortamı hazırlamak adına bu eğitimin önem arz ettiğini söyledi. Bu anlamda ilimizin eğitim sürecine ve ülkemizin geleceğine katkı sundukları/sunacakları için ÖRAV Genel Müdür Vekili Arzu Atasoy'a teşekkürlerini iletti. 

Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdür Vekili Arzu Atasoy, Öğretmen Akademisi Vakfı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yaptıktan sonra öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemek ve öğrencilerin nitelikli eğitime erişim haklarını korumak amacıyla öğretmenlere yönelik paylaşımlarda bulundu.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve ÖRAV iş birliği ve koordinesinde 9 eğitmen ve 40 öğretmenin katılımıyla gerçekleşen seminerde etkili iletişim becerileri, dirençle baş etme, akış ve ritmin sürekliliği, öğrenmeye liderlik etme/ meslektaş koçluğu, çabayı destekleme ve takdir etme, hedef belirleme ve geri bildirim, ders planlamasında kategoriler, sorular ve ön örgütleyiciler konularında eğitimler verilmesi planlandı.

20-10-202220-10-202220-10-202220-10-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.