BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM YATIRIMLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

AKFEN Holding tarafından Burhaniye'de inşa edilecek 16 derslikli Hasan Akın Anadolu Lisesi'nin yapım protokolü imzalandı.
EĞİTİM YATIRIMLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde başlatılan "Okullardan Yarınlara" eğitime destek programına bağışçı olarak katılan AKFEN Holding tarafından Burhaniye'de inşa edilecek 16 derslikli Hasan Akın Anadolu Lisesi'nin yapım protokolü; Valimiz Sayın Hasan Şıldak, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, AKFEN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız'ın katılımları ile Balıkesir Valiliği Mustafa Necatibey Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Törende yaptığı konuşmada eğitime sağladıkları destek için AKFEN Holding'e teşekkür eden Vali Şıldak: "Bugün çok güzel bir hizmetin burada protokol imza törenini gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz yıl içinde Sayın Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine gerçekleşen bir toplantıda AKFEN Holding olarak ülkemizin çok önemli alanlarında faaliyet yürütmekte olan bu güzide kuruluşunun İlimize bir okul yapması konusundaki taahhüdünü bugün hayata geçirilmesini hep birlikte gerçekleştirmiş olacağız. Burhaniye İlçemizde Anadolu Lisemiz deprem dayanıklılığı yönünden zayıf bir okulumuzdu. Şimdi burada Yönetim Kurulu Başkanı olarak imzasını atacak olan Selim Akın Bey bu hayırlı işi eğitim alanına kazandırmış olacak ve Burhaniye ilçemizde 16 derslikli modern bir eğitim kurumunu biz de kazanmış olacağız. Hayırlı olmasını temenni ediyorum. Eğitim alanında çakılan her çivi unutulmayacak bir hizmettir ve ülkemizin geleceğine bir yatırımdır. Bu manada kendilerine kurumları adına teşekkür ediyorum ve İlimize hayırlı olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

AKFEN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın ise annesinin memleketi Balıkesir'e yapılan yatırımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Balıkesir benim annemin memleketi. Böyle bir hayır işine vesile olduğumuz için çok mutluyum. Ayrıca ben hem Sayın Valimize, Kaymakamımıza, İl Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü hakikaten bütün bürokratik işlemler çok hızlı bir şekilde sonuçlandı ve en kısa zamanda da biz önümüzdeki öğretim yılına okulu yetiştirmek için organize olduk. Umarım Balıkesir'e, Burhaniye'ye hayırlı olur." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından protokolün imzalanması ve hatıra fotoğrafı çekimi ile tören sona erdi.

08-01-202108-01-202108-01-202108-01-202108-01-202108-01-2021

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.