BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Yatırımları İçin Bir Protokol Daha..

   
Eğitim Yatırımları İçin Bir  Protokol Daha..

   Balıkesir OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesine “100 kişi kapasiteli erkek öğrenci yurdu”  ve “atölye” yapılması ile Organize Sanayi Bölgesindeki Sanayinin ihtiyacı olan “nitelikli eleman yetiştirilmesi” için “Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde kurslar açılması” konularında iş birliği protokolü imzalandı.

SANAYİCİNİN ARA ELEMAN İHTİYACINA SON VERMESİ HEDEFLENİYOR

     Balıkesir Sanayi Odasında gerçekleştirilen protokol törenine Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, Balıkesir OSB yöneticileri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İslam Aktepe ve Ethem Ceran ile Mesleki Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri katıldı.

BİZ MİLLETİN HİZMETKÂRIYIZ

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, imza töreninde yaptığı konuşmada, bir ülkeye yapılabilecek en büyük hizmetin eğitime yapılan hizmet olduğunu belirterek, Balıkesir OSB´ye teşekkür etti. Ülkeye hizmet noktasında eğitimi önceliklendirmenin önemine değinen Vali Yazıcı, "Biz Valilik olarak her zaman eğitime ve eğitimcilere destek olmaya devam edeceğiz. Bu konu bizim için önemli. Değer verdiğimiz bir konu. Yurdun ve atölyelerin inşasında ve sonrasında üzerimize düşen ne ise en iyi şekilde yapma gayretinde olacağız. Ülke genelinde bayrağına ve vatanına sevdalı, milletine saygılı gençler yetiştirmek üzere kutlu bir yolda ilerliyoruz. Biz milletimizin hizmetkârıyız. "dedi.

EL ELE VEREREK BALIKESİR´DE EĞİTİMİ ÇOK DAHA GÜZEL NOKTALARA TAŞIYACAĞIZ

      İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Balıkesir’imiz ve Balıkesir eğitimi için bu iş birliği protokolünün hayırlara vesile olması dileğinde bulundu. Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler´e bugüne kadar eğitime vermiş oldukları desteklerden dolayı şükranlarını arz etti. “İnşallah beraber el ele vererek Balıkesir´de eğitimi çok daha güzel noktalara taşıyacağımıza yürekten inanıyorum. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yapılacak atölye ve üstlendiğimiz yurt binasının hayata geçirilmesiyle sanayi ve okulun iç içe bütünleşmesi sayesinde çok daha güzel noktalara ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.” dedi.

KALICI İŞLER YAPMAYI HEDEFLİYORUZ

     Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur ve Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, Balıkesir´de kalıcı işler yapmayı hedeflediklerini ve bu doğrultuda mesai harcadıklarını belirterek, Balıkesir´de sosyal ve kültürel faaliyetlere yönelik katkılarının devam edeceğini kaydettiler.

     Konuşmaların ardından imzalanan protokol ile Balıkesir OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesine 100 kişi kapasiteli erkek öğrenci yurdu ile atölye yapılması için ilk adım atılmış oldu.

EĞİTİMİN ÜST SEVİYEYE ÇIKARILMASI HEDEFLENİYOR

      Organize Sanayi Bölgesi’nde sektörün ihtiyacına uygun nitelikli eleman yetiştirilebilmesi için eğitimin üst seviyeye çıkarılması, Balıkesir sanayisinin ihtiyaç duyduğu insan kaynağının temin edilmesinin hedeflendiği işbirliği protokolü Balıkesir İl milli Eğitim Müdürlüğünce yapılacak 100 kişilik öğrenci yurdu projesini de kapsamaktadır. İşbirliği protokolü ile Organize Sanayi Bölgesi yönetiminin 1000 metrekare arazi tahsis edeceği yurt inşaatı en kısa zamanda tamamlanmış olacaktır.

     Ayrıca, afiş, broşür ve çeşitli tanıtım filmleri ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin ve Çıraklık Eğitim Merkezlerinin tanıtılması, sektör temsilcileri ile mesleki eğitim öğretmen ve öğrencilerinin kaynaştırılması hedeflemektedir..

25-04-2017  25-04-2017

25-04-2017  25-04-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.