BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitime Yapılan Yatırım, Geleceğe Yapılan Yatırım

Millî Eğitim Bakanlığımızın eğitime sunduğu geniş imkânlar doğrultusunda bina güçlendirmesi kararı verilen, inşaatı tamamlanan ve devam eden okullarımız ile Eğitim Şehri Balıkesir'imizin eğitim alt yapısı güçlenerek geleceğin temelleri sağlam atılıyor.
Eğitime Yapılan Yatırım, Geleceğe Yapılan Yatırım

İlimizde yeniden yapımına karar verilen ve yıkımı yapılarak inşaatı devam eden okul ve pansiyon binalarındaki gelişmeler eğitim camiamızın yüzünü güldürüyor. Okulların; çocuklarımızın hayalleri, umutları ve geleceklerinin yeşerdiği, psikolojik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılandığı öğrenme ortamları olduğu bilinciyle çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

İlimizde deprem güvenliği açısından bina güçlendirmesi kararı verilen 63 okulumuzun güçlendirme çalışmaları tamamlanarak öğrencilerimizin nitelikli eğitim öğretim ortamlarında gelecek inşalarının sağlam atılacağı eğitim yuvaları oluşturuldu. 10 okulumuzun ise güçlendirme çalışması devam ediyor.

Eğitim için yapılan her yatırımın geleceğe yapılan en değerli yatırım olduğu şiarıyla 3 özel eğitim anaokulumuz tamamlanarak eğitim ailemize kazandırıldı. 15 okul öncesi binamızın ise yapımı devam ediyor. Ayrıca ilimiz genelinde 12 okul binası tamamlanırken 62 eğitim yatırımının da yapımı sürdürülüyor.

Sürdürülen ve tamamlanan eğitim yatırımları için ilçelerimize ziyaretler gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan Özen ve İlçe Millî Eğitim Müdürleri Güner Bahadır ile Yaşar Ciğer eşliğinde Ayvalık ve Edremit ilçemizde devam eden eğitim yatırımlarında incelemelerde bulundu. Ayvalık ilçemizde inşaatı devam eden Mehmet Can Övünür Anaokulu ve Sakarya Ortaokulunu ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

 09-09-202309-09-202309-09-202309-09-2023

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.